Media News
urlop allegro Źródło: unsplash.com

Prowadzenie sklepu Allegro podczas urlopu – o czym trzeba pamiętać?

Każdy zasługuje na odpoczynek od pracy – także sprzedawca Allegro! Serwis doskonale to rozumie, dlatego wprowadził funkcję pozwalającą na zawieszenie sprzedaży w dowolnie wybranym momencie. Tzw. Allegro urlop nie zwalnia jednak z konieczności wypełniania niektórych obowiązków. Przeczytaj nasz artykuł i upewnij się, co należy zrobić, zanim uda się na upragnione wakacje.  

Czym jest urlop Allegro?

Allegro urlop to nazwa przerwy w sprzedaży Allegro. Serwis pozwala na zakończenie wszystkich aktywnych ofert (na wszystkich obsługiwanych rynkach) za pomocą jednego kliknięcia w ramach funkcji Przerwa w sprzedaży. To ogromna wygoda. Dzięki urlopowi Allegro nie musisz martwić się, że podczas Twojego odpoczynku pojawią się nowe zamówienia, które nie zostaną zrealizowane. Tym samym, możesz oddać się błogiemu lenistwu bez obaw, że Twoja jakość sprzedaży spadnie. 

Aby uruchomić Przerwę w sprzedaży, wystarczy wejść w zakładkę Ustawienia sprzedaży (znajdziesz ją w segmencie Moje Allegro). Funkcja pozwala na wskazanie terminu wstrzymania sprzedaży oraz daty powrotu do obsługi sklepu. Gdy nadejdzie czas przerwy, system automatycznie zakończy Twoje oferty i nie będzie ich prezentować potencjalnym kupującym do momentu ponownej aktywacji sprzedaży. 

O czym należy pamiętać podczas urlopu Allegro?

Oczywiście, Allegro urlop nie zwalnia ze wszystkich obowiązków. Aby utrzymać swoją jakość sprzedaży, musisz zrealizować zamówienia, które nadeszły przed momentem rozpoczęcia przerwy w sprzedaży. Serwis wymaga także odpowiadania na wiadomości od kupujących oraz udzielania się w rozpoczętych Dyskusjach Allegro. 

Close baner
Źródło: unsplash.com

Brzmi jak sporo pracy? Spokojnie! Istnieją narzędzia, które mogą wyręczyć Cię przynajmniej z konieczności kontaktowania się z klientami. Warto sprawdzić, chociażby, darmowy autoresponder wiadomości oraz autoresponder dyskusji Allegro od AlleSpark – specjalistów w dziedzinie rozwijania sklepów na Allegro.

Jak działa autoresponder Allegro?

Autoresponder Allegro automatyzuje proces komunikacji z kupującymi. Automatycznie odpowiada na wiadomości użytkowników Allegro – zarówno tych, które nadchodzą przez formularz, jak i te wysyłane poprzez Dyskusje Allegro. Działając w taki sposób, istotnie optymalizuje pracę sprzedawcy, ponieważ pozyskuje czas na inne zadania. Oczywiście, to nie wszystko. Co równie ważne, autoresponder Allegro oferuje możliwość utrzymania wyśrubowanych terminów odpowiedzi i, tym samym, zbudować satysfakcjonującą jakość sprzedaży.  

Dlaczego warto włączyć autoresponder Allegro przed udaniem się na urlop?

Dobrze uruchomić autoresponder przed udaniem się na Allegro urlop, aby dać sobie prawdziwą przerwę od pracy. Dzięki narzędziu tego typu nie będziesz musieć w ogóle logować się na swoje konto firmowe, ponieważ wyręczy Cię z obowiązku kontaktu z klientami. Pamiętaj jednak, aby wyposażyć swój autoresponder Allegro w odpowiednią treść. Poinformuj kupujących o swoim urlopie oraz podaj termin powrotu do codziennych obowiązków. 

Takie postępowanie nie jest wymagane, niemniej naprawdę warto poświęcić na to trochę czasu. Choć informacja o urlopie nie przełoży się na wyższą trafność ofert, pomoże Ci w budowaniu wysokiego poziomu obsługi. Kupujący, który jest dobrze poinformowany o sytuacji, cechuje się wyższym poziomem zadowolenia. Tym samym, istnieje większa szansa, że wróci do Ciebie i coś kupi, kiedy skończysz przerwę w sprzedaży!

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *