Media News
Jaki hosting dla sklepu internetowego

Jaki hosting dla sklepu internetowego?

E-commerce to najszybciej rozwijająca się gałąź handlu, a szczególnie w tak trudnych czasach jak pandemia. Coraz więcej firm przenosi sprzedaż do internetu. Nie można jednak zapomnieć, że e-sklep potrzebuje dobrego hostingu.

Coraz więcej Polaków nie tylko korzysta z internetu, ale i robi zakupy online. W 2020 roku ten trend był jeszcze mocniejszy ze względu na koronawirusa. Nie można jednak zapominać, że e-commerce to branża, która od lat rozwija się najszybciej, a klienci zostawiają w e-sklepach coraz więcej pieniędzy. Nie powinno zatem dziwić, że każdego roku powstaje bardzo wiele nowych sklepów internetowych. To biznes, który ma duży potencjał nie tylko dziś, ale i w przyszłości. Rosnąca popularność e-commerce sprawia, że na tym rynku panuje coraz większa konkurencja. Aby sobie z nią poradzić, potrzebny jest nie tylko dobry pomysł na e-sklep, ale i dobrej klasy zaplecze technologiczne. Tutaj można wymienić przede wszystkim hosting, który zapewni sklepowi szybkie i bezawaryjne działanie.

Hosting – dlaczego jest ważny?

Nie wszyscy właściciele sklepów internetowych zdają sobie sprawę, że każda awaria ich sklepu to tak naprawdę strata finansowa, niekiedy bardzo duża. Dlaczego? Jeśli klient przychodzi do sklepu, a ten jest zamknięty, wtedy idzie do konkurencji. Dotyczy to także sklepu internetowego. Jak uniknąć takiego niebezpieczeństwa? Potrzebny jest sprawdzony, wysokiej klasy hosting. Należy go wybrać z dużą rozwagą, to nie może być przypadkowa decyzja. Każda awaria hostingu to awaria sklepu i utrata klientów. Mało tego, taki klientów już nie wróci i rozgłosi niepochlebną opinię. Strona internetowa ulegająca często awariom jest postrzegana jako nieprofesjonalna i niewiarygodna.

Jakie rozwiązanie wybrać?

Dobry hosting jest bardzo ważny, ale warto go wybierać mądrze. Co to znaczy? Najlepiej nabywać takie usługi w pakietach. Tego rodzaju rozwiązania proponują często renomowani dostawcy usług internetowych (np. Domeny.pl). Warto wziąć to pod uwagę, otwierając sklep internetowy. Na jakie dodatki można liczyć? To zależy oczywiście od dostawcy. Najczęściej z hostingiem oferowana jest w pakiecie domena internetowa. Do tego czasami mamy szansę otrzymać rozszerzony backup i Anty DDoS. Warto sięgnąć po taki pakiet, gdzie oferowany jest także certyfikat SSL, który powinien wdrożyć każdy e-sklep. Niektórzy dostawcy pozwalają testować przez pewien okres za darmo hosting.  

Dobry hosting to podstawa dla sklepu internetowego, jeśli chcemy zapewnić mu bezproblemowe działanie. Każda awaria sklepu to strata finansowa, ale i strata wizerunkowa. Warto o tym pamiętać.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *