Media News
złote globy 2021

Złote Globy 2021 rozdane. „The crown” zdobył najwięcej nagród

Złote Globy w 2021 roku zostały rozdane. Serial „The Crown” (Netflix) o rodzinie królewskiej, zdobył najwięcej statuetek – cztery nagrody. Film „Nomadland” i „Kolejny film o Boracie” zdobyli po dwie nagrody, a najlepszym filmem zagranicznym został koreańskojęzyczny „Minari”.

Gala rozdania Złotych Globów odbyła się w nocy z 28 lutego na 1 marca. Ceremonię przeprowadzono wirtualnie z powodu pandemii koronawirusa. Gala po raz pierwszy odbywała się w dwóch miejscach. W Los Angeles galę prowadziła Amy Poehler, a z Nowego Jorku – Tina Fey. Laureaci nagrody odbierali wirtualnie. Większość zwycięzców uczestniczyła w spotkaniu ze swoich domów.

Z pewnością rok 2020 nie był dobry dla przemysłu filmowego. Kina na całym świecie były zamknięte przez wiele miesięcy, wstrzymano także mnóstwo produkcji. Wiele z nich przesunięto na inny termin. Nikogo nie powinno dziwić zatem to, że najwięcej nagród przyznano produkcjom od Netflixa.

Ludzie w czasach pandemii musieli zrezygnować z oglądania filmów w kinach. Zamienili sale na zacisze własnego domu i platformy dostarczające przeróżne seriale i filmy.

Złote Globy 2021 rozdane

Netflix otrzymał w tym roku aż 42 nominacje w Złotych Globach.

Najwięcej nagród zdobył serial „The Crown”. Statuetki otrzymali za najlepszy serial dramatyczny, najlepszego aktora, najlepszej aktorki i najlepszą aktorkę drugoplanową. Serial „Gambit Królowej” nagrodzono za najlepszy miniserial. Nagrodę dostała także aktorka tego serialu Anya Taylor-Joy – za najlepszą aktorkę serialową. Nominowany w sześciu kategoriach „Mank” nie zdobył ani jednej nagrody.

Nagrodę za najlepszy scenariusz przyznano „Procesowi Siódemki z Chicago”. Chadwick Boseman, który zmarł w sierpniu 2020 roku, został nagrodzony za rolę w „Ma Rainey: Matka bluesa„.

Najlepszym filmem dramatycznym okazał się „Nomadland”. „Następny film o Boracie” dostał nagrodę za najlepszy film komediowy. Złoty Glob otrzymał także odtwórca głównej roli  Sacha Baron Cohen. Złoty Glob w tej samej kategorii (najlepszy aktor w komedii lub musicalu) wśród kobiet dostała Rosamund Pike „O wszystko zadbam”.

złote globy 2021 ceremonia gala
fot. Google

Chloe Ahao nagrodzono za reżyserię „Nomadland”, a Aarona Sorkina za scenariusz do „Procesu Siódemki z Chicago”. Nagrodę dla najlepszej aktorki w filmie dramatycznym otrzymała Andra Day za rolę Billie Holiday w „The United States vs. Billie Holiday”.

Najlepszym aktorem w filmie telewizyjnym lub miniserialu został Mark Ruffalo za film „To wiem na pewno”. Złotego Globa dla najlepszego aktora w serialu komediowym lub musicalu odebrał Jason Sudeikis za rolę w „Ted Lasso”. Daniel Kaluuya otrzymał statuetkę dla najlepszego aktora drugoplanowego w filmie dramatycznym za rolę w „Judas and the Black Messiah”.

Najlepszym aktorem drugoplanowym w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym został John Boyega„Mały Topór„. Jodie Foster zdobyła nagrodę dla najlepszej drugoplanowej aktorki w filmie dramatycznym – „Mauretańczyk”.

Przyznano także wyróżnienia. Nagroda im. Cecila B. DeMille’a za całokształt twórczości trafiła do Jane Fondy, a trofeum imienia Carol Burnett do Normana Leara.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/telewizja/atm-rozrywka-konczy-nadawanie/

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *