Media News
marcin meller

Marcin Meller redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski

Marcin Meller zostanie nowym redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski. Funkcję przejmie 16 listopada. Tę informację przekazano pracownikom podczas spotkania internetowego z zarządem w czwartek rano.

W marcu 2020 roku z funkcji redaktora naczelnego zrezygnował Tomasz Machała. Wówczas obowiązki przejął Piotr Mieśnik. Zostanie on teraz zastępcą redaktora naczelnego.

Przychodzę do świetnie działającej, nowoczesnej firmy medialnej, lidera rynku, więc chcę utrzymać to, co bardzo dobrze działa i dodać atuty ze świata klasycznego dziennikarstwa, z którego się wywodzę. W moim blisko trzydziestoletnim życiu zawodowym oglądałem świat z bardzo różnych perspektyw, liczę, że teraz to w pełni zaprocentuje. Będę starał się, by Wirtualna Polska była medium środka, otwartym na głosy i opinie z różnych stron i środowisk. Mam nadzieję, że dzięki skali i sile WP będę mógł dodać wartości i rumieńców polskiej rzeczywistości medialno-społecznej – powiedział Marcin Meller.

marcin meller
fot. Google

Nowemu redaktorowi naczelnemu będzie podlegać kilkuset dziennikarzy i wydawców.

Marcin Meller przez wiele lat pracował jako reporter „Polityki”. Zajmował się tematyką obyczajową, polityczną i międzynarodową. Był także prowadzącym reality show „Agent”. Program był nadawany w latach 2000-2002. W latach 2003-2012 był redaktorem naczelnym polskiej wersji miesięcznika „Playboy”. Współprowadził również program śniadaniowy Dzień Dobry TVN. W latach 2005-2008 razem z Kingą Rusin. A od lutego 2013 do lipca 2019 współprowadził program z Magdą Mołek. Był dyrektorem w Grupie Wydawniczej Foksal. Był także felietonistą „Wprost” i „Newsweeka”. 

Marcin Meller nie będzie już pracował dla „Newsweeka”. Jednak będzie nadal prowadzić „Drugie Śniadanie Mistrzów” w TVN24.

Zobacz również: https://medianews.com.pl/bez-kateorii/magda-molek-odchodzi-z-tvn-pozegnala-sie-ze-stacja/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *