Media News
messenger instagram

Messenger i Instagram będą mieć jeden czat

Messenger i Instagram wprowadzają zmiany! Aplikacje będą miały jeden czat. Instagram dostanie funkcje, które już posiada Messenger.

Facebook jakiś czas temu zapowiadał o integracji obu aplikacji. Testy trwały już od sierpnia. Niektórzy użytkownicy Instagrama mogli zobaczyć tę zmianę już w zeszłym miesiącu. Zmiany są wprowadzane stopniowo na wybranych rynkach. Niedługo będą dostępne globalnie, jednak nie podano dokładnego terminu.

Messenger razem z Instagramem oficjalnie dostali jeden czat. Facebook zapowiedział, że wprowadzili te zmiany, ponieważ niektórzy użytkownicy, którzy korzystają z Instagrama, nie używają Facebooka czy Messengera. Mimo tego, chcą mieć kontakt ze swoimi znajomymi. Natomiast użytkownicy Messengera mogą teraz rozmawiać z osobami, które używają tylko Instagrama.

messenger instagram czat
fot. Google

Główną zmianą jest to, że ludzie korzystający z aplikacji Messenger może teraz dotrzeć do Ciebie na Instagram bez konieczności pobierania nowej aplikacji, i na odwrót – zapowiada Facebook.

Konto na Instagramie, tak samo jak to na Facebooku, będą nadal osobnymi aplikacjami. Messenger nie zastąpi wiadomości prywatnych na Instagramie. Wewnątrz tej aplikacji nie będziemy korzystać z Messengera.

Co więcej, Facebook zmienił także kontrolę prywatności obu aplikacji. Dzięki temu użytkownicy będą mogli wybrać, kto będzie mógł się z nimi skontaktować i w której aplikacji.

instagram messenger
fot. Google

Wiadomości prywatne na Instagramie dostaną również kilka nowych funkcji. Będzie można przekazywać wiadomości dalej czy dodawać reakcje do nich.

Messenger to komunikator internetowy stworzony przez Facebooka. Dzięki tej aplikacji można wysyłać wiadomości, przekazywać zdjęcia czy filmy swoim znajomym. Możliwe są także połączenia głosowe czy wideorozmowy. Istnieje od 2011 roku.

Instagram to serwis społecznościowy umożliwiający udostępnianie zdjęć i filmów. Dodatkowo umożliwia edycję plików, stosowanie filtrów. Dostępne są także wiadomości prywatne czy „stories”. Działa na rynku od 2010 roku.

Sprawdź również, kiedy najlepiej publikować posty w mediach społecznościowych: https://medianews.com.pl/technologie/social-media-kiedy-publikowac-posty/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *