Media News
Play

Iliad chce przejąć sieć komórkową Play?

Iliad – francuska sieć telekomunikacyjna – chce przejąć Play. Operator komórkowy Play przyjął ofertę kupna wszystkich akcji przez francuską firmę.

Operator komórkowy poinformował, że rada dyrektorów spółki otrzymała od francuskiej grupy wstępną ofertę. Firma chce nabyć 100 procent pozostających w obrocie akcji spółki. W poniedziałek 21 września Play przyjął ofertę zaproponowaną przez Iliad.

Jak się okazało, ofertę złożono już 10 sierpnia. Jednak firmy chciały tę informację podać nieco później. Francuska firma zaproponowała 39 zł za akcję Play Communications. Wartość umowy ma wynieść 3,5 mld euro. Składają się na to 2,2 mld euro płatne w gotówce oraz przejęte długi operatora. Oferta złożona przez firmę Iliad obecnie wymaga zgody Komisji Europejskiej. Wstępny termin na rozpatrzenie tego wniosku upływa 26 października 2020 roku.

Play
fot. Google

– Zarząd Play pozytywnie podchodzi do oferty złożonej przez Iliad. Widzimy przed nami wiele ekscytujących wyzwań na polskim rynku, takich jak: rozwój technologii 5G, wdrożenie oferty sieci szerokopasmowej, rozwój usług chmurowych oraz zaproponowanie nowego podejścia do telewizji. Cieszymy się, że będziemy mogli podjąć te wyzwania z naszym nowym przyszłym udziałowcem – powiedział Jean-Marc Harion, prezes zarządu Play.

Cieszymy się, że Iliad wkracza na polski rynek – dodał Thomas Reynaud.

Iliad obecnie zatrudnia 11 tysięcy pracowników. Ma 26 milionów klientów we Francji oraz Włoszech.

iliad
fot. Google

Natomiast w czerwcu 2020 roku Play miał 12,45 mln klientów. W 2019 roku Play wydał na reklamę 400 mln złotych.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 roku.

Tagi:

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *