Media News
Spotify

Współtworzone playlisty – Spotify ulepsza tę funkcję

Współtworzone playlisty na Spotify to bardzo popularna opcja w tej aplikacji. Firma postanowiła zaktualizować tę funkcję. Współtworzone playlisty na Spotify stały się łatwiejsze w obsłudze.

Spotify już jakiś czas temu wprowadziło współtworzone playlisty. Dzięki tej funkcji, znajomi mogą dodawać własne utwory.

Wspólne listy odtwarzania to świetny sposób na wymianę rekomendacji podcastów, udostępnianie najnowszych odkryć muzycznych i tworzenie idealnych list odtwarzania – razem. Nowe opcje, które wprowadziło Spotify to:

  • dodanie nowego przycisku „dodaj użytkownika” w nagłówku listy odtwarzania – tak, aby można było łatwo zaprosić innych do współtworzenia swojej playlisty
  • lista wyświetlająca awatary użytkowników w nagłówku listy odtwarzania – aby zobaczyć, kto jeszcze wnosi wkład w nasze współtworzone playlisty
  • awatary nowych użytkowników przed każdym utworem lub odcinkiem -aby dokładnie zobaczyć, kto wniósł wkład w naszą playlistę
spotify współtworzone playlisty
fot. unsplash.com

Współtworzone playlisty – jak uruchomić?

Spotify przychodzi z pomocą i udostępnia krótką instrukcję:

  • Na telefonie lub tablecie kliknij opcję „twoja biblioteka”
  • Przejdź do list odtwarzania i wybierz tę, którą chcesz współtworzyć (pamiętaj, że możesz to zrobić tylko w przypadku utworzonych przez siebie playlist)
  • Dotknij przycisku „dodaj użytkownika” w nagłówku, aby utworzyć wspólną listę odtwarzania
  • Zacznij zapraszać innych do dodawania piosenek i odcinków podcastów w mediach społecznościowych, aplikacjach do przesyłania wiadomości lub po prostu kopiując i wklejając łącze

Nie wszyscy użytkownicy mogą jeszcze zobaczyć tę opcję, ponieważ zmiany są wdrażane stopniowo.

spotify
fot. unsplash.com

Jakiś czas temu, użytkownicy Spotify dostali nowości, które dotyczą podcastów. Powiadomienia o nowych odcinkach czy ankiety. Firma zaczęła intensywniej rozwijać podcasty na swojej platformie.

Chernin Entertainment zaczęło współpracę ze Spotify. Dzięki temu będzie mógł wykorzystać podcasty, które są dostępne na platformie Spotify. Na ich podstawie będzie mógł tworzyć seriale czy filmy.

Firmy już zaczęły współpracę nad adaptacją serii, która jest dostępna na Spotify – „The Clearing”.

Spotify ma obecnie do zaoferowania ponad 250 podcastów.

Spotify to szwedzkie medium strumieniowe. Oferuje dostęp do muzyki oraz podcastów. Powstało w 2006 roku.  Firma została założona przez Daniela Eka – byłego dyrektora ds. technologii (CTO) Stardolla i Martina Lorentzona – współzałożyciela DoubleTradera. 

Spotify oferuje wersję bezpłatną, a także Spotify Premium. Wersja bezpłatna zawiera reklamy, które są emitowane podczas słuchania muzyki. Co więcej, nie pozwala także na słuchanie muzyki bez połączenia z Internetem oraz słuchanie za pomocą Smart TV.

W kwietniu 2019 roku firma miała oddziały w 19 krajach. W I kwartale 2019 roku ze Spotify korzystało 217 milionów użytkowników, z czego 100 mln opłacało abonament.

Zobacz również: https://medianews.com.pl/technologie/iphone-12-kiedy-premiera/

źródło: www.newsroom.spotify.com // www.wikipedia.pl

Tagi:

O autorze

Podobne artykuł

1 Komentarz

  1. AW 6 marca, 2023 w 10:01 pm

    Czy pliki lokalne dodane do playlisty, którą udostępniam komuś, będą przez tę osobę widoczne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *