Media News
Katarzyna Kieli

Katarzyna Kieli zastąpi Piotra Koryckiego w TVN

Katarzyna Kieli zastąpi Piotra Koryckiego, który zrezygnował z funkcji prezesa TVN Discovery Polska.

W związku ze zmianami organizacyjnymi w Discovery, odejdzie ze spółki kilku szefów dotychczasowych regionów. Właśnie jednym z nich jest Piotr Korycki, prezes TVN, który zrezygnował z funkcji prezesa. W związku z tym jego miejsce przejmie Katarzyna Kieliprezes i dyrektor zarządzająca Discovery w regionie EMEA.

Katarzyna Kieli w TVN Discovery Polska

Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej TVN Discovery Polska oznajmiła, że funkcja prezesa TVN będzie na razie nieobsadzona. W związku z tym, sprawy w Polsce będzie nadzorować Katarzyna Kieli (w ramach swojego obecnego stanowiska).

Pozostawiam firmę w doskonałej formie. W 2020 roku TVN osiągnął rekordowe udziały rynkowe. Jest w dobrej kondycji finansowej, sprawnie przeszedł przez trudne chwile związane z pandemią i jest przygotowany do poradzenia sobie z wyzwaniami jakie niesie przyszłość. Dołączyłem do firmy, gdy była prywatną spółką posiadającą dwa kanały telewizyjne, a teraz jest największą grupą multimedialną Centralnej Europy. Jestem dumny z całego zespołu TVN i szczęśliwy, że przez 17 lat mogłem dzielić z nim trudne i radosne chwile. Zawsze pozostanę widzem i fanem TVN – powiedział Piotr Korycki.

Katarzyna Kieli
Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzający Discovery EMEA

Piotr miał bardzo duży wkład w sukces TVN. Przeprowadził proces akwizycji TVN przez Discovery, nadzorował późniejszą integrację firm i przewodził cyfrowej transformacji, w ramach której nastąpiły tak ważne wydarzenia jak rozwój Playera oraz uruchomienie aplikacji TVN24 GO, wiodącej newsowej platformy video w Polsce. Chciałabym mu bardzo podziękować za jego wkład i zaangażowanie i życzyć wielu sukcesów w przyszłości – oznajmiła Katarzyna Kieli.

Discovery od września zmienia strukturę organizacyjną w regionie EMEA, który obejmuje Europę, Bliski Wschód oraz Afrykę. W związku z tym m.in. regiony Wielkiej Brytanii i Skandynawii będą połączone. Podobnie kraje niemieckojęzyczne z krajami Beneluxu. Natomiast Francja łącznie z Hiszpanią i Portugalią.

Restrukturyzacja ma na celu wprowadzenie prostszej i bardziej efektywnej struktury. Umożliwi to szybsze reagowanie na zmieniające się potrzeby widzów. Szczególnie na rozwijającym się bardzo dynamicznie rynku VoD.

Piotr Korycki
Piotr Korycki

Piotr Korycki był prezesem TVN od maja 2018 roku. Zaczął pracę w TVN w 2003 roku jako zastępca dyrektora finansowego. W 2009 roku objął funkcję dyrektora finansowego, a w 2012 roku znalazł się w zarządzie spółki.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *