Media News
marek twaróg

Marek Twaróg nie jest już redaktorem naczelnym „Dziennika Zachodniego”

Marek Twaróg nie jest już redaktorem naczelnym „Dziennika Zachodniego”. Od 1 maja na tym stanowisku zastąpi go Grzegorz Gajda, związany z TVP 3 Katowice. Twaróg był redaktorem naczelnym „Dziennika Zachodniego” przez 11 lat.

Marek Twaróg, redaktor naczelny Dziennika Zachodniego został dziś zwolniony przez nowy funkcjonariat PP. Marek Twaróg był najlepszym naczelnym DZ, a miałem ich w tej gazecie 5. Dodam tylko, że politycznym czynownikom uschną kiedyś ręce za to, co zrobili i robią z mediami w PL – napisał na Twitterze Marcin Zasada.

Marek Twaróg został redaktorem naczelnym „Dziennika Zachodniego” w 2010 roku. Wcześniej był także redaktorem naczelnym „Gazety Wrocławskiej”. W „Dzienniku Zachodnim pracował również na innych stanowiskach, m.in. jako wydawca i sekretarz redakcji.

Grzegorz Gajda, nowy naczelny „Dziennika Zachodniego”, od 2002 roku pracował w TVP 3 Katowice. Prowadził m.in. program „Aktualności”. Od 2003 roku pracuje w Radiu eM Katowice.

Dziś za porozumieniem stron swoją misję w Polska Press zakończyli naczelni na Śląsku ( M. Twaróg); w Krakowie ( J. Sułowski) i w Rzeszowie ( S. Sowa). Bardzo im dziękuję a ich następcom w nowej formule mediów GPP G. Gajdzie, W. Muszę o A. Rogowskiemu życzę dużo sił i powodzenia – napisała na Twitterze Dorota Kania z zarządu grupy Polska Press.

W grudniu 2020 roku PKN Orlen kupiło wydawnictwo Polska Press od niemieckiej grupy Verlagsgruppe Passau Capital Group. Polska Press posiada 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych. 

Czytaj również: https://medianews.com.pl/prasa/zmiany-w-magazynie-claudia-nowe-rubryki-wiecej-stron/

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *