Media News

„Sanctus – Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie” w TVP1 w Niedzielę Wielkanocną

W niedzielę (Wielkanocną) 20 kwietnia o godz. 14.00 Telewizja Polska, na kanale TVP 1, wyemituje koncert wielkanocny „Sanctus – Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie”. Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Olga Bończyk, to tylko kilka z wielkich muzycznych nazwisk, które wystąpią w tym specjalnym widowisku, którego współproducentem jest ATM Grupa.

Koncert poświęcony „polskiemu papieżowi” Janowi Pawłowi II został zarejestrowany w Gdańsku, z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Gdańskiej i znanego gdańskiego chóru Cappella Gedanensis. Wystąpili w nim wybitni polscy wokaliści: Alicja Majewska, Olga Bończyk, Dorota Osińska, Zbigniew Wodecki, Marek Bałata, Grzegorz Wilk. Orkiestrą dyrygował Tadeusz Wicherek, a oprawą muzyczną zajął się Włodzimierz Korcz. Fragmenty recytowali Halina Winiarska i Jerzy Kiszkis.

Koncert został nagrany w związku z kanonizacją Jana Pawła II. Cappella Gedanensis to zespół z tradycjami – wielokrotnie uczestniczył w doniosłych wydarzeniach historycznych z udziałem prezydentów i monarchów europejskich, miał też zaszczyt występować przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II.

Powtórka zaplanowana jest w świąteczny poniedziałek o godz. 9.05.

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *