Media News
ziarna kawy

Kawa nie boi się pandemii

Jeszcze nie tak dawno, bo 29 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kawy. Widać słuszność, że popularny napój ma swój własny dzień. Z przeprowadzonych badań wynika, że ten rynek ma się dobrze. Tylko w pierwszej połowie roku polskie gospodarstwa domowe wydały ponad 1,5 mld złotych.

Pandemia kawie nie straszna

GfK Polonia dostarczyła wyników, które pozwalają stwierdzić, że kryzys nie objął podmiotów z tej branży. W porównaniu do poprzedniego roku odnotowano wzrost sprzedaży o 7,1%. Wskazuje się, że sprzedaż ekspresów do kawy w Polsce, w ujęciu wartościowym, pozwoliła na uplasowanie naszego kraju na czwartym miejscu. Oznacza to, że znaleźliśmy się m.in. przed Włochami, którzy przecież słyną z pasji do czarnego napoju. Przed Polską, na podium zagościli Niemcy, Francuzi i obywatele Niderlandów.

Należy również podkreślić rosnącą świadomość konsumentów, którzy decydują się na zakup odpowiedniego sprzętu o określonej jakości. Wybierane ekspresy automatyczne nierzadko są w wersji premium, pozwalające na zaparzenie kawy zadowalającej nawet najbardziej wymagających.

filiżanka z ziarnami kawy
fot. pixabay.com

Niesłabnąca miłość do kawy

Wzrostów sprzedaży w branży należy upatrywać się również w samej pandemii. Z racji trudnej sytuacji epidemicznej i zwiększenia liczby osób pracujących na co dzień w domu oraz czasowym zamknięciu lokali, Polacy wzięli sprawy w swoje ręce. Zamiast korzystać jak dotychczas z usług kawiarni, część rodaków zdecydowała się na zakup własnego ekspresu. Takie rozwiązanie pozwala im na rozkoszowanie się kawą nawet przy trudniejszym dostępie do ulubionego napoju.

Tym samym można przyjąć, że mimo pogarszającej się sytuacji wielu podmiotów, ta branża z kryzysu wychodzi obronną ręką. Znaczny wzrost sprzedaży ugruntowuje mocno pozycję producentów. Z pewnością tę zawdzięcza przekonaniom konsumentów, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez dobrej kawy. Nic więc dziwnego, że czarny napój doczekał się swojego święta. Zresztą, jak widać, nie tylko Międzynarodowy Dzień Kawy jest dobrą okazją do degustacji w domowym zaciszu.

Tagi:

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *