Media News
badanie kawa arc rynek i opinia

ARC Rynek i Opinia: Polacy ponownie piją kawę poza domem

Jak wynika z najnowszego badania Café Monitor ARC Rynek i Opinia, odsetek osób, które piją kawę poza domem jest prawie taki sam jak przed pandemią. Jest to obecnie 49% Polaków. Najpopularniejszymi miejscami spożywania kawy poza domem są kąciki kawowe na stacjach paliw.

Z powodu pandemii koronawirusa w 2020 roku odsetek osób pijących kawę poza domem był niższy niż w poprzednich latach. Obecnie już połowa badanych deklaruje, że w ciągu ostatnich 30 dni piła kawę poza domem.

ARC Rynek i Opinia: Gdzie Polacy najczęściej piją kawę?

W porównaniu z ubiegłym rokiem, lodziarnie i lodziarnio-kawiarnie najbardziej zyskały na popularności. Na kolejnych miejscach znalazły się kawiarnie sieciowe i kawiarnie niesieciowe. Polacy najczęściej piją kawę na stacjach paliw. Jednak można zauważyć lekki spadek popularności tego miejsca o 5 p.p. względem poprzednich lat.

Sklepy spożywcze, które oferują kawę od niedawna znalazły się na ósmej pozycji. 30% badanych przyznało, że pije tam kawę.

Jaką kawę najczęściej piją Polacy poza domem?

Jak wynika z badania, Polacy najczęściej sięgają po kawę latte i espresso. 71% badanych korzysta z mleka do kawy, przy czym 59% wybiera klasyczne mleko z laktozą, a 12% – inne rodzaje mleka.

badanie arc opinia
fot. www.arc.com.pl

Nowym zjawiskiem w ostatnim czasie jest zamawianie kawy do domu. Niemal co piąty badany w ciągu ostatniego roku korzystał z tej opcji. Konsumenci najczęściej zamawiali kawę z dowozem z aplikacji Pyszne.pl.

Badanie Cafe Monitor 2021 zrealizowała firma ARC Rynek i Opinia metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie N=1731 osób w dniach 5-16.07.2021. Badani to osoby, które ukończyły 16 lat.

źródło: www.arc.com.pl

fot. www.unsplash.com

Czytaj również: https://medianews.com.pl/badania/tandem-media-co-trzeci-polski-internauta-slucha-podcastow/

O autorze

Podobne artykuł

1 Komentarz

  1. Paulina 2 września, 2021 w 9:17 pm

    Sama po sobie też to widzę – sięgam po kawę poza domem, nawet taką na wynos o wiele chętniej od czasu, jak pandemia dała nam trochę odpocząć. Mam coś takiego, że trzeba się z tego cieszyć póki można 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *