Media News

Allegro wprowadza nowe zmiany w serwisie

Od 31 lipca Allegro wprowadzi nowe zmiany w swoim serwisie. Będzie to przede wszystkim podwyżka prowizji w kilku kategoriach. W niektórych z nich dojdzie do obniżki prowizji. Co więcej, zmieni się również regulamin dla kupujących oraz sprzedających.

Allegro zwiększy wysokość prowizji sprzedażowej w ośmiu kategoriach:

  • Dziecko,
  • Elektronika,
  • Dom i ogród,
  • Firma i usługi,
  • Kolekcje i sztuka,
  • Sport i turystyka,
  • Kultura i rozrywka,
  • Uroda.

W większości działów prowizja zwiększy się nawet do 13 procent.

W części przypadków będą to zwiększenia, a w części obniżki prowizji od sprzedaży. To pierwsza zmiana cennikowa od wielu miesięcy i jest bardzo prawdopodobne, że będzie to ostatnia taka zmiana w tym roku – przekonuje Allegro.

Jak będą wyglądać zmiany?

Od 31 lipca serwis zwiększy wysokość prowizji w niektórych kategoriach. Nie wszyscy jednak zauważą te zmiany, ponieważ w kilku działach prowizja zostanie nieco obniżona.

W podkategorii Meble w dziale Dziecko maksymalna kwota prowizji zwiększy się ze 100 na 200 zł. Natomiast w dziale Przedmioty ręcznie wykonane obniżono prowizję z 15% na 10%.

allegro logo pomarańczowe
Allegro

W dziale Wózki prowizja będzie wynosiła 9 procent dla przedmiotów do 800 zł. Natomiast w podkategorii Akcesoria prowizja wyniesie 12 procent. Obecnie wynosiła 8 procent.

W dziale Elektronika prowizja będzie wynosić 12% dla przedmiotów od 50 zł i 6 zł + 6% od nadwyżki ponad 50 zł dla tych przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy. Do tej pory wysokość prowizji w tych działach wynosiła od 2% do 10%.

Podsumowując, podwyżki prowizji w lubianym przez internautów serwisie zwiększą się m.in.: z 5% na 7%, 6% na 8% czy z 8% na 10%.

Allegro Pay

31 lipca platforma transakcyjna chce również wprowadzić możliwość płatności za pomocą Allegro Pay. Serwis udostępni tę nową metodę płatności wybranej grupie kupujących. Uzupełni ona dotychczasowe sposoby płatności w serwisie.

Allegro chce również wprowadzić nową historię rachunku sprzedawcy. Będą dostępne dane z ostatnich 6 lat. Do tej pory były to trzy okresy rozliczeniowe.

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *