Media News
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska

Pracownicy Polskiego Radia mają zakaz wypowiadania się w mediach

Jak wynika z nowo wprowadzonego rozporządzenia, pracownicy Polskiego Radia mogą wypowiadać się w mediach tylko za zgodą rzecznika prasowego bądź zarządu i po wcześniejszym ustaleniu tematu rozmowy.

 W poniedziałek 20 lipca wydano zarządzenie w sprawie kontaktu między pracownikami radia z mediami. Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zadecydowała, że w sprawach, które dotyczą radia może rozmawiać tylko rzecznik prasowy firmy. Pozostali pracownicy mogą wypowiadać się w mediach wyłącznie za zgodą zarządu radia i po ustaleniu wcześniej tematu konwersacji.  

Polskie Radio wyjaśnia również, że jest to doprecyzowanie zasad, które już obowiązują i o które prosili sami pracownicy radia.

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska

Co więcej, prezes Agnieszka Kamińska oznajmiła także, że media społecznościowe nie są już kanałem prywatnej komunikacji.

Zarządzenie w sprawie polityki komunikacyjnej nadawcy

Dziennikarze twierdzą, że do wprowadzenia zarządzenia doszło z powodu wypowiedzi dyrektora Trójki Jakuba Strzyczkowskiego.

Kilka dni temu na facebookowym profilu Polskiego Radia, Kuba Strzyczkowski poinformował, że zarząd radia zablokował publikację przeprosin dla Marka Niedźwieckiego na stronie Trójki. Napisał również, że zarząd Polskiego Radia nie chce pracować z wicedyrektorem Mirosławem Rogalskim, jednak on nadal pozostaje jego zastępcą.

Zaproponowałem dyr. Rogalskiemu złożenie dymisji. Nie złożył. Nie uczestniczy w pracach Zespołu Trójki, ponieważ Zespół nie wyobraża sobie tej współpracy z uwagi na szkalowanie red. Niedźwieckiego – napisał Kuba Strzyczkowski.

Wypowiedzi Kuby Strzyczkowskiego ewidentnie uwierają prezes PR Agnieszkę Kamińską – powiedział były dziennikarz ekonomiczny Polskiego Radia Paweł Sołtys.

Jeśli dziennikarze będą chcieli skontaktować się w sprawie rozmowy czy wywiadu, to pracownicy Polskiego Radia muszą poinformować o tym rzecznika prasowego bądź zarząd.

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska

Również Agencja Promocji Polskiego Radia, przed poinformowaniem o projektach czy różnych wydarzeniach, musi skontaktować się z rzecznikiem i zarządem, aby uzyskać na to zgodę.

Pracownicy Polskiego Radia nie mogą wypowiadać się na tematy związane z kwestiami politycznymi, religijnymi czy obyczajowymi.

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *