Media News
Disney+

Disney+ wystartuje w Polsce latem 2022 roku

Niedawno odbyła się konferencja, na której ogłoszono, że Disney + wejdzie do Europy Wschodniej. Serwis pojawi się w Polsce dopiero latem 2022 roku.

Pierwotnie planowano wprowadzić serwis w Europie Wschodniej w 2021 roku, jednak premierę przesunięto o rok.

Podczas konferencji potwierdzono, że Disney+ w 2021 roku pojawi się w Japonii, Korei Południowej, Tajwanie i Hong Kongu. Niestety Europa Wschodnia, w tym Polska, musi poczekać na start platformy jeszcze minimum rok. Bob Chapek, prezes Disneya, poinformował, że powodem są skutki pandemii koronawirusa. Swoją wypowiedź argumentował również tym, że chcą rozszerzyć zasięg serwisu na niektóre kraje Bliskiego Wschodu i Afryki Południowej.

Disney+ to amerykańska usługa streamingu na życzenie. Serwis ten zajmuje się głównie dystrybucją filmów i seriali telewizyjnych wyprodukowanych przez Walt Disney Studios i Walt Disney Television. Pojawiają się tam także produkcje należące do firm: Marvel, National Geographic, Pixar i Star Wars. Platforma produkuje również oryginalne filmy i seriale dostępne tylko w tym serwisie.

Serwis wystartował 12 października 2019 roku w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii.

Serwis dostępny jest m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Indiach, Japonii, Belgii, a także w krajach Ameryki Łacińskiej. Na początku lipca platforma miała 116 mln użytkowników.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/reklama/krzysztof-ibisz-nowa-twarza-kampanii-neonet/
Tagi:

O autorze

1 Komentarz

  1. Michał 19 sierpnia, 2021 w 5:10 pm

    W końcu jakieś konkrety! Ja już od jakiegoś czasu wyczekuje tej platformy, jestem ciekawa ich oferty, bo jednak dużo się słyszy o ich produkcjach i jest zachwalana. myślicie że przebije netflixa i hbo go? Bo ja już czuje trochę przesyt właśnie tymi platformami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *