Media News
Greta Thunberg

Greta Thunberg na okładce pierwszego numeru „Vogue Scandinavia”

8 sierpnia wystartował pierwszy numer „Vogue Scandinavia”. Anglojęzyczne wydanie pojawiło się na rynkach Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii i Islandii. Magazyn można nabyć w wersji cyfrowej i drukowanej. Na okładce pierwszego numeru pojawiła się młoda aktywistka Greta Thunberg.

Redaktorką naczelną „Vogue Scandinavia” została Martina Bonnier. Na okładce pierwszego numeru pojawiła się aktywistka Greta Thunberg. Aktywistka walczy przede wszystkim o ochronę środowiska naturalnego. Nastolatka pozuje z koniem, a w tle widać leśny krajobraz. Martina Bonnier podkreśla, że jednymi z ważniejszych tematów magazynu mają być kwestie związane z ochroną środowiska.

W różnych wersjach magazynu „Vogue” można zobaczyć obecnie nie tylko ładne sesje zdjęciowe, kwestie modowe, ale również redaktorzy poruszają ważne tematy społeczne.

„Vogue Scandinavia” nawiązał współpracę z helsińską firmą Stora Enso. Marka ta dostarcza wydawcom odnawialnego papieru, a na sesjach wykorzystają ubrania z recyklingu.

W najnowszym i jednocześnie pierwszym numerze „Vogue Scandinavia” oprócz sesji zdjęciowej z młodą aktywistką, jest dostępny również wywiad z Gretą. Thunberg zwraca uwagę na narastający problem green washingu, a także krytykuje m.in. przemysł odzieżowy. Zdjęcia wykonali Mattias i Iris Alexandrov Klum. Greta pozowała w ubraniach wykonanych z materiałów z recyklingu.

Magazyn ma przede wszystkim kierować się miłością do natury i środowiska. Skupia się także na zrównoważonym stylu życia. Egzemplarze będą sprzedawane wyłącznie online, w ograniczonej ilości. Pojawi się także dwumiesięcznik w papierowej wersji, który będzie powstawał z odnawialnych materiałów. Redakcja magazynu znajduje się w Sztokholmie.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/prasa/magazyn-gala-znika-z-rynku-kiedy-ostatni-numer/

O autorze

1 Komentarz

  1. Klaudia 29 sierpnia, 2021 w 1:11 pm

    Prócz oczywistego wydźwięku 'ideologicznego’, trzeba przyznać że okładka jest też bardzo ładna. To zdjęcie mega mi się podoba 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *