Media News

Najpopularniejsze kanały YouTube na Facebooku

Najpopularniejsze satyryczne kanały YouTube na platformie Facebooka to Niekryty Krytyk, Abstrachuje TV i SA Wardęga. Wszystkie mają ponad 500 tysięcy fanów. Z kolei największą aktywnością pochwalić mogą się użytkownicy fanpage’a blogerki modowej Maffashion.

Wg danych z 15 maja bieżącego roku Niekryty Krytyk ma 672,8 tysiąca fanów, AbstrachujeTV – 672,3 tys., SA Wardęga – 587,3 tys. To wynik zebranych danych przez NapoleonCat.com na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl. Warto zaznaczyć, że każdy z tych kanałów ma ponad milion subskrybentów, ale jako pierwszy polski kanał ten poziom osiągnął SA Wardęga. Na chwilę obecną posiada już 1,4 milionów subskrybentów. W ostatnim miesiącu na fanpage’u SA Wardęgi użytkownicy opublikowali 176 wpisów, 7,9 tys. komentarzy i 207,8 tys. razy kliknęli „lubię to”. Na fanowskich stronach Niekrytego Krytyka i AbstrachujeTV było znacznie mniej komentarzy i kliknięć „lubię to”, ale podobna liczba wpisów.

W czołowej dziesiątce rankingu znalazły się cztery inne kanały youtube – AdBuster (testy produktów weryfikujące ich reklamy), Skkf (poświęcony Minectraftowi), Rock Alone (głównie gry komputerowe) i kulinarnego Kocham Gotować. W zestawieniu znalazły się również: Rojo, 20 m kw. Łukasza, KolorowyVblog, Krzysztof Gonciarz i Lekko Stronniczy.

Najpopularniejszy blog to Być Idealną (traktujący o fitnessie i zdrowym trybie życia). Posiada on 413,6 tysięcy użytkowników. To 4 wynik rankingu. Wśród blogów kulinarnych lider to Kobiece Inspiracje – ich fanpage pod nazwą Kuchenne Triki ma 272,4 tys. fanów.

Najpopularniejsza blogerka modowa na fb to Maffashion. Autorka bloga nazywa się Julia Kaczyńska. Ma ona 247 tys. fanów. Tym samym zdobyła 9 miejsce w zestawieniu. Jej fani to najaktywniejsi użytkownicy: w ostatnim miesiącu komentarz, wpis lub „lubię to” zamieściło 75 procent użytkowników. Na fanpage pojawiło się 270 wpisów, 6,2 tys. komentarzy i aż 310,2 tys. polubień. Podobne wyniki zanotował profil SA Wardęga, ale on jest dwukrotnie większy. Najpopularniejszy fanpage popularnonaukowy to Poprawna Polszczyzna.

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *