Media News
nasza klasa

Nasza klasa kończy działalność

Portal społecznościowy Nasza Klasa kończy działalność. Serwis zniknie z sieci 27 lipca 2021 roku.

Na stronie głównej pojawił się już komunikat informujący o zamknięciu serwisu. Serwis powstał w 2006 roku i był bardzo popularny wśród Polaków szczególnie w pierwszej dekadzie XXI wieku.

Administrator Serwisu NK.pl – Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu NK.pl z zachowaniem 2-miesięcznego okresu wypowiedzenia – informuje firma w oświadczeniu.

Od środy 26 maja nie można już założyć nowego konta w serwisie. Użytkownicy, którzy mają wykupione dodatkowe usługi płatne NK.pl mogą z nich korzystać jeszcze dwa miesiące. Mogą także złożyć wniosek o zwrot środków za niewykorzystanie płatnych usług. Co więcej, niektóre gry dostępne na portalu będą mogły być kontynuowane z zachowaniem stanu gry w innym serwisie spółki.

Firma informuje, że wraz z zamknięciem NK.pl dane osobowe użytkowników serwisu zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. 

nasza klasa komunikat
fot. zrzut ekranu ze strony nk.pl

Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia NK.pl o kilka miesięcy. Wyjątek stanowić może przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postępowań. W tym o zwrot środków z usług płatnych – wynika z oświadczenia.

Portal Nasza Klasa stworzyli czterej studenci informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego – Maciej Popowicz, Paweł Olchawa, Michał Bartoszkiewicz i Łukasz Adziński. Portal powstał w listopadzie 2006 roku. Pierowtnie celem serwisu była możliwość odnalezienia i nawiązania kontaktu ze znajomymi z czasów szkolnych. Serwis zyskał dużą popularność i zamienił się w tradycyjny portal społecznościowy. Jednak później w Polsce bardzo popularnym serwisem stał się Facebook, a zainteresowanie na Naszej klasie spadło. 22 czerwca 2010 nasza-klasa.pl zmieniła nazwę na nk.pl.

Firma Ringier Axel Springer Polska poinformowała, że chce skupić się na innych platformach z grami, a mianowicie Onlygames i Game Planet.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/internet/pawel-wilkowicz-szefem-redakcji-sportowej-viaplay-w-polsce/

O autorze

2 komentarze

  1. Sandra 22 czerwca, 2021 w 9:46 am

    Oj był szał na naszą klasę, w moim przypadku jeszcze w gimnazjum. W sumie to był całkiem fajny portal społecznościowy, jak na tamte czasy to całkiem dobrze wyglądający i intuicyjny. No ale pojawił się później facebook i pochłonął wszystko inne 😉 Swoją drogą jestem ciekawa ile osób jeszcze po tym, jak facebook się stał popularny tam wchodziło. Ja chyba nie znam takiej, ale teraz chętnie bym tam weszła, tyle że nie pamiętam już nawet hasła ani loginu :/

  2. Bogna 1 lipca, 2021 w 3:54 pm

    Trochę szkoda prawdę mówiąc. Pamiętam jaki to był na początku szał, normalnie każdy to miał i znajdował swoich znajomych! To świetna sprawa. Potem przyszedł Facebook i wszystko się zmieniło, każdy przeszedł tam, a NK poszło w niepamięć. Przykre ale chyba tak to już jest. Fajnie jednak by było, gdyby portal zachowali, żeby można by było sobie wejść i powspominać. Ale rozumiem też z drugiej strony, że utrzymanie tego wszystkiego kosztuje, także naturalna sprawa, że kończą działalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *