Media News
nasza klasa

Nasza klasa kończy działalność

Portal społecznościowy Nasza Klasa kończy działalność. Serwis zniknie z sieci 27 lipca 2021 roku.

Na stronie głównej pojawił się już komunikat informujący o zamknięciu serwisu. Serwis powstał w 2006 roku i był bardzo popularny wśród Polaków szczególnie w pierwszej dekadzie XXI wieku.

Administrator Serwisu NK.pl – Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu NK.pl z zachowaniem 2-miesięcznego okresu wypowiedzenia – informuje firma w oświadczeniu.

Od środy 26 maja nie można już założyć nowego konta w serwisie. Użytkownicy, którzy mają wykupione dodatkowe usługi płatne NK.pl mogą z nich korzystać jeszcze dwa miesiące. Mogą także złożyć wniosek o zwrot środków za niewykorzystanie płatnych usług. Co więcej, niektóre gry dostępne na portalu będą mogły być kontynuowane z zachowaniem stanu gry w innym serwisie spółki.

Firma informuje, że wraz z zamknięciem NK.pl dane osobowe użytkowników serwisu zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. 

nasza klasa komunikat
fot. zrzut ekranu ze strony nk.pl

Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia NK.pl o kilka miesięcy. Wyjątek stanowić może przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postępowań. W tym o zwrot środków z usług płatnych – wynika z oświadczenia.

Portal Nasza Klasa stworzyli czterej studenci informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego – Maciej Popowicz, Paweł Olchawa, Michał Bartoszkiewicz i Łukasz Adziński. Portal powstał w listopadzie 2006 roku. Pierowtnie celem serwisu była możliwość odnalezienia i nawiązania kontaktu ze znajomymi z czasów szkolnych. Serwis zyskał dużą popularność i zamienił się w tradycyjny portal społecznościowy. Jednak później w Polsce bardzo popularnym serwisem stał się Facebook, a zainteresowanie na Naszej klasie spadło. 22 czerwca 2010 nasza-klasa.pl zmieniła nazwę na nk.pl.

Firma Ringier Axel Springer Polska poinformowała, że chce skupić się na innych platformach z grami, a mianowicie Onlygames i Game Planet.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/internet/pawel-wilkowicz-szefem-redakcji-sportowej-viaplay-w-polsce/

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *