Media News
spotify

Spotify – lista najpopularniejszych utworów wakacyjnych

Spotify opublikowało listę najpopularniejszych piosenek w okresie wakacyjnym wśród polskich użytkowników serwisu. Spotify wzięło pod uwagę okres od 1 lipca do 15 sierpnia. Aż 8 na 10 artystów najczęściej słuchanych przez polskich użytkowników Spotify to Polacy.

Lato w tym roku różniło się od poprzednich. Z pewnością pokrzyżowało plany niejednemu Polakowi. W tym roku odwołano wiele koncertów i festiwali. A wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która zatrzymała świat już w marcu tego roku.

Kogo najczęściej słuchali Polacy podczas wakacji?  

„Polskie Tango” Taco Hemingwaya okazało się hitem lata w Spotify. Na kolejnych miejscach również znaleźli się polscy raperzy.

spotify
Spotify / fot. Pixabay

Od 1 lipca do 15 sierpnia 2020 najczęściej słuchaną piosenką przez Polaków w Spotify był utwór Taco Hemingwaya „Polskie Tango”. Aż 10 mln odtworzeń. Taco Hemingway 28.08.2020 roku opublikował swój kolejny album pt. „Jarmark”. Premiera płyty była zapowiadana na 4 września, jednak raper zaskoczył swoich fanów. Album jest mocnym komentarzem do polskiej współczesności i historii po 1989 roku.

Na drugim miejscu uplasował się duet Quebonafide i Daria Zawiałow ze swoim utworem „BUBBLETEA”. Utwór pochodzi z 4 płyty rapera Quebonafide „Romantichpsycho”.

Na trzecim miejscu znalazł się utwór „A nie pamiętasz jak” wykonywany przez raperów reprezentujących wytwórnię SB Maffija. Są to: Mata, White2115, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Kacperczyk i Beteo.

Polscy użytkownicy podczas wakacji najczęściej słuchali polskich raperów. Aż 7 na 10 utworów w okresie wakacyjnym to piosenki raperów.

spotify top hits
fot. Pixabay

Na 5. Miejscu uplasował się utwór „Melodia” polskiej piosenkarki sanah. Sanah to młoda polska piosenkarka, skrzypaczka, autorka tekstów i kompozytorka. Wykonuje muzykę z pogranicza indie pop i art pop, a także quality pop i pop elektroniczny. Znana jest również z takich utworów jak m.in. „Szampan”.

Spotify – kto z zagranicznych wykonawców?

W Top 10 odpowiednio na 7. i 8. miejscu uplasowali się Harry Styles z utworem „Watermelon sugar” i The Weeknd z „Blinding Lights”.

Harry Styles przełożył swoją trasę koncertową w tym roku. Spowodowane było to pandemią koronawirusa. Brytyjczyk miał wystąpić 10 maja w Krakowie. Koncert przeniesiono na 25 lutego 2021 roku.

Oto pełna lista TOP 10 hitów lata 2020 w Polsce według Spotify:

1. Taco Hemingway, Lanek – „Polskie Tango”

2. Quebonafide, Daria Zawiałow – „BUBBLETEA”

3. SB Maffija, Mata, White 2115, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Kacperczyk, Beteo – „A nie pamiętasz jak?”

4. Sobel – „Impreza”

5. sanah – „Melodia”

6. SB Maffija, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Białas, White 2115, Bedoes, Adi Nowak, Beteo, Mata, Solar – „Hotel Maffija”

7. Harry Styles – „Watermelon Sugar”

8. The Weeknd – „Blinding Lights”

9. White 2115 – „Morgan”

10. Reto, Kubi Producent – „Billy Kid”

Tagi:

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *