Media News

„Działaj albo giń” nowy cykl już od 6 maja na National Geographic Channel

6 maja o godz. 22:00 rusza nowy cykl National Geographic ChannelDziałaj albo giń!„, dzięki któremu przeanalizujecie najprzeróżniejsze scenariusze niebezpiecznych sytuacji, w których może się znaleźć każdy z nas.

Nasze życie toczy się w szalonym tempie i coraz częściej jest narażone na niebezpieczeństwa. Wypadki dzieją się nagminnie i każdemu z nas mogą się przydarzyć. Śmiertelne ukąszenie węża, śmiercionośne tsunami, spadochroniarski wypadek, albo zwyczajna awaria hamulca… Jak postępować, gdy od podejmowanych przez nas wyborów zależy nasze życie?

W nowej serii National Geographic Channel „Działaj albo giń!” poznamy historie osób, które znalazły się w rozpaczliwej sytuacji oraz możliwe rozwiązania, po które mogły one sięgnąć, by dać sobie szansę w walce o przetrwanie. Dzięki prezentacji scen uchwyconych w czasie rzeczywistym oraz obrazów generowanych komputerowo, cykl przeniesie nas niemal na pierwszą linię frontu walki o życie. Zanim jednak widzowie dowiedzą się, w jaki sposób bohaterom udaje się przeżyć, będą mieli możliwość samodzielnie ocenić trzy scenariusze przewidziane dla każdej z prezentowanych historii. Tylko jeden z nich okaże się skuteczny.

Poniżej opis każdego odcinka z nowego cyklu:

Odc. 1. Rozszalały byk, wtorek, 6 maja, godz. 22:00
Będziemy uciekać, szukając schronienia przed rozwścieczonym, walczącym, wdzierającym się w tłum widzów, bykiem. Dowiemy się, że byk dostrzega wszystko wokół własnego łba i że gwar tłumu może przyspieszać rytm bicia jego serca, czyniąc go jeszcze bardziej skłonnym do ataku. Następnie zobaczymy, co się stanie, gdy w wyniku zablokowanego pedału gazu w samochodzie przerażona kobieta będzie musiała pędzić ulicą z prędkością prawie 200 kilometrów na godzinę. Czy
w takim przypadku lepiej użyć hamulca ręcznego, zatrzymać samochód, uderzając
w neutralną przeszkodę, czy może zgasić silnik? Na końcu zobaczymy, jak źle mogą skończyć się wakacje dla pary turystów, kiedy potężna fala zmiecie ich z falochronu.

Działaj albo Giń

Odc. 2. Tragedia w powietrzu, wtorek, 6 maja, godz. 22:30
Co zrobić, gdy podczas skoku ze spadochronem zostaniemy wydarci z uprzęży
i z wysokości 4.000 metrów zaczniemy spadać ku ziemi.? Czy lepiej sięgnąć po linkę
w spadochronie partnera, rozpostrzeć ramiona jak orzeł, a może podkulić kończyny
i przygotować się może na ostatnią w życiu, prawdziwą jazdę bez trzymanki?
W kolejnym ze scenariuszy postaramy się ocalić ofiarę wypadku motocyklowego, która znalazła się pod płonącym samochodem, a także rzucimy się do walki wręcz
z rozzłoszczoną ośmiornicą, która owinie swe potężne macki wokół naszego jedynego źródła powietrza.

Odc. 3. Zakrztusić się na śmierć, wtorek, 13 maja, godz. 22:00
Gdy jeden z naszych przyjaciół zadławi się babeczką, uczestnicząc w zawodach
o to, kto zje ich więcej, warto działać szybko. Czy lepiej wykonać oddychanie usta-usta, ucisnąć od tyłu okolice brzucha, czy może wewnętrzną stroną dłoni uderzyć ofiarę w plecy? Jak przeżyć, gdy w trakcie emocjonującego base-jumpingu zrealizuje się najczarniejszy scenariusz i mamy przed sobą wizję upadku z wysokości 50 pięter na kamienną posadzkę. Z pewnością musimy działać błyskawicznie, bo czasu na zastanowienie po prostu nie ma. Jak należy zareagować, gdy na nasz jacht z wielką siłą wskoczy 270-kilogramowy merlin?

Odc. 4. Zabójcze tsunami, wtorek, 13 maja, godz. 22:30
Spróbujmy przeżyć natarcie rwącej fali tsunami, która nadchodzi, gdy siedzimy
w samochodzie. Jakie są opcje przetrwania? Czy lepiej porzucić samochód i starać się dopłynąć do jakiegoś schronienia, wejść na dach samochodu, czy zamknąć okna i sterować wozem niczym łodzią? W kolejnej części uwolnimy przerażoną ofiarę zakleszczoną w szczękach najgroźniejszego drapieżnika Arktyki – niedźwiedzia polarnego. Czy gałąź, której użyjemy do rozwarcia pyska bestii wytrzyma? Jak walczyć o przetrwanie, gdy wpadniemy do śnieżnej studni – jednej z najbardziej niebezpiecznych pułapek, która może stanąć na drodze snowboardzisty?

Odc. 5. Rekin atakuje!, wtorek, 20 maja, godz. 22:00
W tym odcinku „Działaj albo giń!” przyjdzie nam walczyć podczas nurkowania
z żarłaczem białym. Będziemy musieli działać szybko, by nie stać się kolejnym posiłkiem tego podwodnego drapieżnika. Doświadczymy również największego koszmaru kierowcy skutera śnieżnego – lawiny. Na koniec staniemy oko w oko
z jednym z najbardziej śmiercionośnych amerykańskich gadów.

Odc. 6. Śmiercionośne prądy, wtorek, 20 maja, godz. 22:30
Doświadczony kajakarz znajdzie się w niebezpieczeństwie, gdy jego kajak wpadnie w wodny wir. W jaki sposób uda mu się wypłynąć? Postawimy się też w sytuacji kierowcy samochodu, gdy na autostradzie jego pojazd zaczną otaczać płomienie dzikiego pożaru. Czy w takiej sytuacji można wydostać się z płomieni? Doświadczymy też, czym jest upadek z nieba, gdy w wyniku niespotykanego zjawiska pogodowego nasz jednosilnikowy samolot zacznie gwałtownie pikować.

Odc. 7. Oceaniczna siła, wtorek, 27 maja, godz. 22:00
Katastrofa może wydarzyć się w każdej sekundzie… Czy jesteśmy na nią przygotowani? Będziemy walczyć o życie, gdy oceaniczny prąd będzie ciągnął nas
w otchłań. Będziemy ewakuować się z płonącego pięciopiętrowego budynku, zwisając niepewnie z okiennego parapetu. Schronimy się na torach, gdy zaledwie kilka centymetrów nad naszymi głowami przejedzie rozpędzona lokomotywa.

Odc. 8. Krwawy koniec, wtorek, 27 maja, godz. 22:30
W tym odcinku spróbujemy uniknąć stratowania w Pampelunie podczas „gonitwy byków”. Będziemy walczyć o przeżycie, gdy porwie nas bystry, zimny nurt systemu rzecznego Los Angeles. Poszukamy też schronienia, gdy potężne trzęsienie ziemi
o sile 8 stopni w skali Richtera wstrząśnie posadami znajdującego się obok nas biurowca. Podamy wskazówki, które poprawią szanse przetrwania w kolejnym, zagrażającym życiu wypadku.

Odc. 9. Oko w oko z tornadem, wtorek, 3 czerwca, godz. 22:00
W pierwszym z analizowanych scenariuszy będziemy siedzieć w fotelu kierowcy, gdy do naszego samochodu będzie zbliżało się potężne, wirujące tornado. Postaramy się przeżyć brutalny surfingowy wypadek, zmieceni z powierzchni wody przez zabójczą falę. Sprawdzimy też, czy istnieje jakakolwiek szansa przeżycia nieudanego skoku na motorze przez 25-metrową przepaść.

Odc. 10. Człowiek w płomieniach, wtorek, 3 czerwca, godz. 22:30
W tym odcinku przeanalizujemy możliwości osoby, która znajduje się w samochodzie zaatakowanym przez rozwścieczoną słonicę. Ruszymy też do akcji, gdy jeden
z klientów stacji benzynowej nieumyślnie zaprószy ogień i sam w chwilę zamieni się w chodzącą pochodnię. Dowiemy się, jak uniknąć gwałtownego upadku, gdy nasz ratrak zawiśnie na kruszącej się lodowej półce.

Odc. 11. Atak jelenia, wtorek, 10 czerwca, godz. 22:00
Tym razem będziemy walczyć o życie, gdy podczas wycieczki do parku zaskoczy nas agresywny jeleń. Sprawdzimy też, jaki scenariusz sprawdzi się, gdy do naszej łodzi zbliży się ściana wody powstała w wyniku odłamania się gigantycznego bloku lodowca. Przekonamy się też, czy jest możliwe przygotować się na uderzenie, gdy
w wyniku nieudanego skoku na rowerze górskim zaczniemy gwałtownie spadać
z wysokości 25 metrów.
Odc. 12. Na kruchym lodzie, wtorek, 10 czerwca, godz. 22:30
Wyobraźmy sobie, że stoimy na środku zamarzniętej tafli jeziora. Nagle pokrywa się załamuje, a my lądujemy w lodowatej wodzie. Na właściwą decyzję mamy zaledwie kilka sekund. Czy potrafimy wydostać się z tej śmiertelnej pułapki? Jak postępować, gdy na wiejskiej drodze, w zupełnej głuszy, nagle otoczy nas kilkanaście psów. Czy lepiej zawrócić i ratować się ucieczką, czy może agresywnie przeciwstawić się zwierzętom? W kolejnym scenariuszu rekreacyjna przejażdżka motorówką zamieni się w walkę o przetrwanie, gdy łódź zacznie nabierać wody i uderzy w barkę.

Odc. 13. Poślizg na autostradzie, wtorek, 17 czerwca, godz. 22:00
Jak postępować, gdy od podejmowanych przez nas wyborów zależy nasze życie? Czy bylibyśmy w stanie chwycić mocno kierownicę wielkiej ciężarówki, gdy ta wpada w poślizg na śmiertelnie niebezpiecznej, oblodzonej jezdni. Czy udałoby nam się uniknąć miażdżących kłów 115-kilogramowego aligatora, z którym przyszłoby nam stanąć oko w oko. A jak zareagowalibyśmy, gdyby w wyniku awarii systemu hamulcowego ruchome schody, na których stoimy, zaczęły pędzić jak oszalałe?

Odc. 14. Tragedia na otwartym morzu, wtorek, 17 czerwca, godz. 22:30
Co się stanie, gdy podczas nurkowania w głębinach staniemy oko w oko ze słoniem morskim – bestią, która swoimi rozmiarami może pięciokrotnie przewyższyć niedźwiedzia grizzly? Co zrobić, gdy nas zaatakuje? Zanurkować głębiej z nadzieją, że zwierzę odpuści? A może próbować odeprzeć atak? Cykl „Działaj albo giń!” rozkłada na części pierwsze tę oraz inne zagrażające życiu sytuacje, by pokazać, jakie optymalne rozwiązanie przyjąć, by przeżyć. Nie warto się wahać, by wskoczyć do wody, gdy w nasz wycieczkowy statek uderza wielki jacht. W wielu niebezpiecznych sytuacjach, tylko działając szybko dajemy sobie szansę na przetrwanie.

Odc. 15. Pożar na niebie, wtorek, 24 czerwca, godz. 22:00
Jak przygotować się na uderzenie, gdy na niebie nad zatłoczonym miastem wybuchnie meteor? Czy można wydostać się z wielkiej, ziejącej ciemnością jamy powstałej po zawaleniu się budynku, albo pokonać gigantyczną anakondę, która
postanowiła zrobić sobie z nas swój kolejny posiłek. Do katastrofy może dojść
w mgnieniu oka. Jeśli nadejdzie, żeby nie zginąć, musicie działać!

Odc. 16. Lawina błotna, wtorek, 24 czerwca, godz. 22:30
W tym odcinku postaramy się przeżyć, niesieni przez tłum uciekających w popłochu zakupowiczów. Umkniemy też dwóm warczącym owczarkom niemieckim, gotowym rozerwać nas na strzępy. Na koniec sprawdzimy, jaki scenariusz okaże się najskuteczniejszy, gdy nasz samochód porwie błotna lawina.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *