Media News
Iga Świątek

Iga Świątek – 2,5 mln widzów obejrzało finałowy mecz

Iga Świątek w sobotę wygrała jeden z czterech najważniejszych turniejów wielkoszlemowych. Polka została mistrzynią Rolanda Garrosa.

Finał tenisowego turnieju French Open w sobotę (między godz. 15:00 a 16:55) obejrzało ok. 2,5 mln widzów (w TVN i Eurosporcie 1).

Iga Świątek wygrała z Amerykanką Sofią Kenin 6-4; 6-1. Została jedyną Polką, która wygrała turniej wielkoszlemowy.

Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, finał French Open w TVN obejrzało ok. 1,35 mln osób, natomiast w Eurosporcie 1 – 1,16 mln widzów.

iga świątek
fot. Google / Iga Świątek

Podziwianie gry Igi Świątek podczas Roland-Garros było niesamowitym przeżyciem! Jestem dumna, że miliony Polaków mogły oglądać historyczny triumf Igi na antenach Eurosportu 1 i TVN. Sport to pasja i emocje, które najlepiej przeżywać wspólnie. Podjęliśmy szybkie i śmiałe decyzje, dzięki którym wszyscy fani w Polsce mogli wspierać Igę w tych ważnych i przełomowych momentach – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosport w Polsce i członek zarządu TVN S.A.

Jak twierdzą eksperci marketingu sportowego, dzięki wygranej w tym turnieju, znacznie zwiększyła się rozpoznawalność Polki na całym świecie. Wśród kibiców, ale również reklamodawców.

Polka awansowała na 17. miejsce w rankingu WTA (wcześniej znajdowała się na 54 miejscu). Iga dotarła również do półfinału debla. Grała w parze z Amerykanką Nicole Melichar.

Zobacz także: https://medianews.com.pl/pr/wedel-opowiada-o-marce-podcasty/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *