Media News
regały z warzywami

Badania potwierdzają – wege produkty w natarciu

Stale rosnąca popularność diety roślinnej znajduje swoje odzwierciedlenie w badaniach. Szacuje się, że ich roczna wartość sprzedaży wynosi już ponad 440 milionów złotych. Jak wynika z danych agencji Nielsen produkty wegetariańskie i wegańskie stanowią coraz większy udział rynku.

Sklep roślinnością stoi

Agencja badawcza podaje, że największą wartość spośród wszystkich bezmięsnych produktów stanowią mleka roślinne (107 mln zł). Ich coraz szerszy wybór sprzyja dokonywaniu zakupu napoju nie pochodzącego od zwierząt. Równie chętne wybierane są dania gotowe, takie jak burgery lub falafele (szacuje się, że wartość ich sprzedaży to 107 mln zł).

Warto przy tym zaznaczyć, że wymienione wyżej produkty odnotowują stały wzrost sprzedaży. Trend widoczny już od kilku lat potwierdzony jest faktycznymi danymi statystycznymi, które udowadniają, że odnotowano wzrosty na poziomie 30% w przypadku mlek roślinnych i 16% w przypadku dań gotowych.

warzywa sałatki
fot. pixabay.com

Liderzy zgodnie z trendem

Największe sieci sklepów wpisują się w roślinne trendy. Przykładem jest m.in. Biedronka, która zdecydowała się na promocję własnej marki GoVege. Dobry odbiór przez konsumentów może zaowocować poszerzeniem asortymentu o kolejne produkty.

Nie inaczej jest w konkurencyjnej sieci sklepów. Lidl przygotował dla swoich klientów Wege Strefę Lidla, która dostarcza produktów odpowiednich dla wegetarian, jak i wegan. Istotne jest przy tym, że żadna z firm nie zamyka się na tzw. flexitarian, czyli osoby powoli pozbywające się produktów mięsnych ze swojej diety. Tym sposobem sklepy otwierają się również na dotychczasowych konsumentów, którzy mogą podejmować chęć zmiany nawyków żywieniowych.

Rosnąca popularność diety roślinnej zmusza do walki o klientów. Wynika to z oczekiwań coraz prężniej rosnącej grupy osób niespożywających produktów odzwierzęcych. Badania Nielsena zdają się tylko potwierdzać, że krok ku produktom wege okazuje się być dobrym etapem rozwoju swojej długotrwałej strategii. Będą z niej zadowoleni nie tylko weganie, ale i wszyscy ci, którzy oczekują wykorzystywania popularnych rozwiązań.

Tagi:

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *