Media News
mcdonald's mcplant

McDonald’s zapowiada roślinnego burgera

McDonald’s zapowiada, że roślinny burger pojawi się w menu w przyszłym roku. Firma obecnie testuje burgera o nazwie McPlant.

Jak zapowiada firma, nowa kanapka McPlant ma smakiem przypominać mięsne kanapki, które od dawna serwuje McDonald’s. Nie wiadomo jednak z jakim dostawcą firma podejmie współpracę. Mowa jest o marce Beyond Meat, jako że firmy wcześniej współpracowały razem na niektórych rynkach.

Wiadomość o powstaniu bezmięsnej kanapki w McDonald’s sprawiła, że akcje firmy Beyond Meat (która produkuje roślinne burgery), spadły o 5 procent, zanim ich notowania zostały wstrzymane ze względu na wysoką zmienność.

Jak zapowiedział międzynarodowy dyrektor firmy Ian Borden podczas spotkania z inwestorami, firma pracuje nad własną recepturą roślinnych kotletów oraz innych bezmięsnych opcji w menu.

Produkty roślinne to stały trend konsumencki. Kwestią nie było, czy McDonald’s wejdzie na ten rynek, tylko kiedy – powiedział dyrektor generalny McDonald’s Chris Kempczinski podczas wideospotkania z inwestorami.

Kiedy nowa bezmięsna kanapka w McDonald’s?

Firma obecnie testuje nowego burgera i zapowiada, że pojawi się w menu w przyszłym roku. Jak wiadomo, proces jest już na zaawansowanym etapie.

McPlant McDonald’s
fot. Google

– McPlant jest tworzony ekskluzywnie przez McDonald’s i dla McDonald’s. W przyszłości linia McPlant może zostać poszerzona o roślinne produkty takie jak burgery, substytuty kurczaka czy kanapki śniadaniowe – dodał Ian Borden podczas spotkania z inwestorami. 

Firma nie poprzestanie tylko na McPlant. W swojej ofercie zapowiada również inne wegańskie smakołyki. Pojawią się także roślinne kanapki i nuggetsy.

Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie firma wprowadzi nową kanapkę do swojej restauracji. Firma zaplanowała test w kilkunastu lokalizacjach. Jednak nie zapowiedziano dokładnie w jakich krajach wprowadzą roślinnego burgera.

Inne sławne fast foody jak m.in. Burger King mają w swoim bezmięsne opcje.

McDonald’s jak na razie głównie skupia się na swoich flagowych produktach jak „Big Mac” czy „McNuggets”, a także na frytkach. Stanowią one około 70 procent sprzedaży na kluczowych rynkach.

To zdecydowanie dobry krok firmy, aby wprowadzić bezmięsne kanapki. W ostatnich latach dieta wegetariańska i wegańska stała się bardzo popularna.

McDonald’s to amerykańska sieć barów szybkiej obsługi. Zajmuje się sprzedażą głównie burgerów, frytek czy napojów. Przedsiębiorstwo zostało założone 15 maja 1940 w Kalifornii przez braci Richarda i Maurice’a McDonaldów. Od 1953 roku firma udziela franczyz.

W 1960 roku firma zmieniła swoją nazwę na McDonald’s Corporation.

Pierwszy bar w Polsce otwarto 17 czerwca 1992 roku w Warszawie. Koszt budowy wyniósł milion dolarów. Dokonano wówczas 13 300 transakcji. Rekord zamówień pobito sześć miesięcy później w Katowicach – 13 600 zamówień.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/reklama/stokrotka-ciche-godziny/

O autorze

Podobne artykuł

1 Komentarz

  1. Anastazja 1 lipca, 2021 w 9:35 am

    Trzeba przyznać, że kanapka która jest teraz w McDonald’s, czyli Veggie Burger jest całkiem smaczny. Roślinnych faworytów z fast foodów mam nadal w Max Burgerze, jednak myślę że Veggie Burger jest u mnie na drugim miejscu. Niczego tej kanapce nie brakuje no i na plus, że w końcu osoby nie jedzące mięsa mogą zjeść w tym miejscu coś więcej, niż frytki 😉 Ciekawe czy będzie to już stała oferta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *