Media News
YouTube

YouTube z krótkimi filmikami. TikTok ma konkurencję?

YouTube wprowadza nową usługę YouTube Shorts. Czy będzie to konkurencja dla bardzo popularnego w ostatnim czasie TikToka? Na razie jednak ta funkcja jest dostępna tylko w Indiach. Aplikacja TikTok nie jest tam obsługiwana.

Czym są YouTube Shorts?

Jakiś czas temu mówiono o zniknięciu TikToka z USA. TikTok w ostatnim czasie stał się bardzo popularny, stąd powstanie YouTube Shorts. Platforma chce wprowadzić krótkie filmy u siebie, aby zachęcić użytkowników do tworzenia takich treści również u nich.

YouTube
fot. unsplash.com

Funkcja ta umożliwia użytkownikom przesyłanie krótkich filmów wideo z muzyką. Maksymalny czas takiego nagrania to 15 sekund. Użytkownicy mogą wybrać sobie melodię z platformy. Do wyboru jest obecnie około 100 tysięcy utworów.

Nowa funkcja pojawi się na głównej stronie w nowej sekcji. Pojawi się również w interfejsie użytkownika. Będzie można je przeglądać, dodawać do ulubionych i również tworzyć playlisty. Pojawią się także proponowane filmy dla użytkowników – podobne do tych, które on przegląda.

Jak się okazało, Google pracował nad tym od dłuższego czasu. Na razie jednak będzie dostępny w Indiach, w wersji beta. Ta usługa będzie dostępna na razie w systemie Android. Z czasem dodadzą ją także do wersji iOs.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy YouTube Shorts pojawi się w innych krajach.

  • Jak wygląda opcja Shorts?
YouTube shorts
fot. Google
YouTube shorts
fot. Google

Jakiś czas temu Instagram wprowadził opcję tworzenia i wstawiania krótkich filmów na swoją platformę – tzw. Instagram Reels.

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *