Media News
Twitter

Twitter wprowadzi opcję edycji tweetów?

Twitter to platforma, na której można dodawać krótkie treści i multimedia. Użytkownikom jednak brakuje funkcji edycji treści, które wrzucają (tzw. tweetów). Czy portal wprowadzi możliwość edycji tweetów?

W niedzielę użytkownicy tej platformy zaczęli zauważać ciekawą rzecz. Była możliwość edycji swoich tweetów.

W jaki sposób można było edytować swoje wpisy? Najpierw trzeba było usunąć dany tweet. Po ponownym kliknięciu w przycisk „odpowiedz” można było zobaczyć usuniętą niedawno wiadomość. Właśnie wtedy można było ją poprawić. Dzięki tej opcji można było poprawić wcześniejszy błąd, a nie pisać tekst od nowa.

Twitter wprowadzi edycję tweetów?

Tom Warren wspominał o tej opcji na swoim koncie na Twitterze:

Jednak w niedzielę wieczorem okazało się, że informacja na temat wprowadzenia edycji tweetów na portalu jest błędem.

Jak się okazuje, edycja wpisów na Twitterze jest czymś, czego bardzo chcą użytkownicy. Jednak prezes Twittera Jack Dorsey mówił, że strona „prawdopodobnie nigdy” nie wprowadzi takiej opcji.

Jakiś czas temu portal wprowadził m.in. funkcję, która umożliwia użytkownikom kontrolę nad swoimi wpisami. Mogą ustalić, kto może odpowiedzieć na ich treści.

Twitter
fot. unsplash.com

Jak się okazało, portal na razie nie testuje wprowadzenia funkcji edycji tweetów. Raczej usuwa błąd, który się wkradł.

Nie wiadomo, czy Twitter kiedykolwiek wprowadzi funkcję edycji wpisów.

Kilka słów o Twitterze

Twitter to serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania uruchomiony 21 marca 2006 roku.

Użytkownicy mogą wysyłać i odczytywać tzw. tweety. Są to krótkie wiadomości tekstowe (maks. 280 znaków). Poprzednio limit wynosił 140 znaków. Jak się okazało, użytkownicy skarżyli się na ilość słów. Musieli dzielić wpisy na kilka tweetów. W związku z tym portal zwiększył ilość słów. Wpisy wyświetlane są na profilu użytkownika, a także na stronie głównej u tych, którzy obserwują daną osób.

twitter mobilny
fot. unsplash.com

Twitter umożliwia także używanie tzw. hashtagów. Ze względu na tę opcję, treść może trafić wtedy do znacznie większej ilości osób. Do swoich wpisów wystarczy dodać znak kratki przed słowem. Tak powstaje tag. Można również odpowiadać pod postami innych użytkowników.

źródło: www.theverge.com / www.wikipedia.pl

Tagi:

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *