Media News
gala magazyn

Magazyn „Gala” znika z rynku. Kiedy ostatni numer?

Magazyn „Gala” znika z rynku. Ostatni numer ukaże się 23 sierpnia 2021 roku. Burda Media Polska została właścicielem magazynu „Focus” na polskim rynku i zrezygnowała z wydawania dwutygodnika „Gala”.

Burda Media Polska kupiła od wydawnictwa Gruner und Jahr grupę popularno-naukowych marek wydawniczych „Focus” i portal Focus.pl. Przejęcie tych marek ma umożliwić firmie dalszy rozwój tytułów na polskim rynku i kontynuację prac nad dopasowaniem treści do oczekiwań polskich odbiorców. Do tej pory „Focus” był wydawany przez BMP na podstawie licencji udzielonej przez G+J.

Burda Media Polska kupiła od G+J magazyn „Focus” i zrezygnowała z wydawania magazynu „Gala”. Do tej pory BMP publikowała „Galę” na licencji G+J. Ostatni numer „Gali” ukaże się na rynku 23 sierpnia. Burda Media Polska będzie kontynuować projekty partnerskie, takie jak „Itaka & Gala” oraz „Gala Beauty Stars”.

Burda Media Polska wydaje magazyn „Focus” od 2013 roku. Stworzyła również takie popularne marki pokrewne jak „Focus Historia”, „Focus. Nauka zmienia świat”, „Focus Ekstra, „Focus Wiedza” czy „Focus Śledczy”. Burda Media Polska tworzy także podcasty „Focus on”.

Magazyn „Gala” w Polsce był obecny od 2001 roku. Na początku magazyn był wydawany jako tygodnik, następnie jako dwutygodnik.

Najlepsze numery osiągały sprzedaż w wysokości nawet 500 tysięcy egzemplarzy. Najwięcej okładek miały Kinga Rusin i Doda (po 13) oraz Martyna Wojciechowska i Edyta Górniak (po 11).

Czytaj również: https://medianews.com.pl/telewizja/polsat-zaprezentowal-nowe-logotypy-stacji-jak-wygladaja/

O autorze

Podobne artykuł

1 Komentarz

  1. Majka 6 sierpnia, 2021 w 5:08 pm

    Kurcze, aż dziwne to, bo moim zdaniem Gala była całkiem popularna patrząc na magazyny w tej tematyce. No cóż, czasy prasy tradycyjnej chyba powoli przemijają i musimy się do tego przyzwyczaić. Na pewno ostatni numer będzie bardzo sentymentalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *