Media News
Maciej Orłoś Radio Nowy Świat Maciej Orłoś Radio Nowy Świat

Maciej Orłoś w radiu Nowy Świat

Maciej Orłoś poprowadzi poranki w radiu Nowy Świat. W piątek 31 lipca Orłoś poprowadził w radiu Nowy Świat audycję dotyczącą cyklu „Próbny lot”. Stacja wówczas testuje nowych prowadzących. Okazało się, że radio zdecydowało się na współpracę z dziennikarzem na stałe. Orłoś będzie jednym z gospodarzy audycji „Nowy Świt”.

Maciej Orłoś poprowadzi poranki

Maciej Orłoś będzie prowadzącym audycji „Nowy Świt” w radiu Nowy Świat. Poprowadzi ten program w każdy poniedziałek i środę między godziną 6:00 a 10:00.

Maciej Orłoś podczas swojego pierwszego programu m.in. rozmawiał ze słuchaczami o uprawianiu sportu i puścił piosenkę z nowej płyty Kazika Staszewskiego „Noże i pistolety”.

Maciej Orłoś Radio Nowy Świat

Dziennikarz zastąpi na tym miejscu Beatę Grabarczyk. Dziennikarka natomiast prowadzi sobotnią audycję „Deliberatorium”. We wtorki i czwartki audycję „Nowy świt” prowadzą Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski. Natomiast w piątki gospodarzem „Porannej Manny” jest Wojciech Mann.

Radio Nowy Świat

Radio Nowy Świat zebrało ponad 2,5 mln zł na swój start. Stworzono zbiórkę za pośrednictwem serwisu Patronite.pl. Zbiórka ta obecnie przekroczyła już 2,5 mln zł. Projekt ten wsparło do tej pory ponad 28,5 tys. użytkowników, którzy wpłacają prawie 712 tys. zł miesięcznie. Stację bezpłatnie udostępnia również Open FM oraz WP Pilot. Radia Nowy Świat można również słuchać poprzez aplikacje mobilne w systemach Android czy iOS.

Radio Nowy Świat to internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym. Nadaje program od 10 lipca 2020. Skupia w dużej części byłych dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia. Rozgłośnia jest finansowana z dobrowolnych wpłat słuchaczy oraz firm prywatnych. Siedziba radia mieści się w Warszawie.

Maciej Orłoś – kariera

Maciej Orłoś w mediach udziela się już od 30 lat. Od 1991 roku do sierpnia 2016 roku był jednym z prowadzących „Teleexpress” w TVP1. Był również gospodarzem takich programów jak: „Oko w oko”, „A to Polska właśnie”, „Trochę kultury”, „Zabawy językiem polskim” i „300 procent normy”. Często prowadził także festiwale w Sopocie i Opolu. Oraz gale współorganizowane przez publicznego nadawcę.

Po odejściu z TVP1 przeszedł do Telewizji WP. W 2018 roku odszedł z tej stacji. Był związany z nią od samego początku jej powstania. Prowadził takie programy jak „#dziejesię” oraz „Infoteka”. Później te programy zniknęły z ramówki. Dziennikarz zaczął wtedy prowadzić talk-show „Orłoś kontra”.

Początkowo prowadził programy informacyjne „#dziejesię” o 16:50 i „Infoteka”. Oba zniknęły z ramówki, kiedy kanał ograniczył własną produkcję i zwolnił większość zespołu redakcyjnego. Orłoś zaczął wtedy prowadzić w Telewizji WP autorski talk-show „Orłoś kontra”.

Maciej Orłoś Radio Nowy Świat
Maciej Orłoś Radio Nowy Świat

12 lutego 2018 roku rozpoczął swoją działalność w serwisie internetowym YouTube. Kanał dziennikarza na YouTube ma prawie 43 tys. subskrypcji. Prowadzi także audycję w internetowej rozgłośni RadioSpacja.pl.

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *