Media News
Vogue Hope logo Vogue Hope

Vogue: Wrześniowe wydanie „Vogue Hope”

We wrześniu ukaże się specjalne wydanie magazynu modowego „Vogue” pod nazwą „Vogue Hope”. Jest to efekt globalnej współpracy 26 edycji pisma z całego świata.

Po raz pierwszy od 128 lat istnienia magazynu, edycje z wielu krajów łączą się, aby pokazać ludziom ważny temat. Głównym hasłem tego wydania będzie nadzieja.

W ramach tego projektu redaktorzy poszczególnych wydań pisma z całego świata przyczynili się do stworzenia portfolio. Wysyłali m.in. zdjęcia, obrazy czy reportaże. Dzięki temu powstało jedno, światowe wydanie magazynu.

Wydanie „Vogue Hope” to pierwsza okazja, by redaktorzy naczelni wszystkich wydań pracowali ramię w ramię. Zaangażowaliśmy się wszyscy, z Anną Wintour i Edwardem Enninfulem na czele. W tych wyjątkowych czasach wymiana myśli i twórcza współpraca wewnątrz międzynarodowej społeczności Vogue dodała nam siły i inspiracji, a także pozwoliła w pełni wykorzystać potencjał i dziedzictwo globalnej marki – powiedział Filip Niedenthal, redaktor naczelny „Vogue Polska”.

Redaktor naczelny Vogue Polska, Filip Niedenthal wybrał zdjęcie, które ukaże się na łamach numeru. Tak skomentował swoją decyzję:

Polska obecnie jest pogrążona w chaosie. Moja nadzieja dla naszego kraju – jak również naszej planety – tkwi w młodzieży. W cudownych młodych ludziach, których spotykam na co dzień i którzy pragną udowodnić, że wiedzą równie dobrze, jeśli nie lepiej od nas, co jest najlepsze. Jestem pod wrażeniem ich dojrzałości i optymizmu. A także cech, które dla nich są naturalne, a brakuje ich często starszym pokoleniom. Otwartości, odpowiedzialności, empatii. Vogue Polska wybrał tę właśnie grupę studentów ze względu na ich zróżnicowane pochodzenie i wspólną pasję – uczynienie świata lepszym miejscem. Wierzę, że dzięki nim tak właśnie się stanie – stwierdza.

Vogue Polska studenci
Vogue Polska studenci

Na zdjęciu wyżej: Paulina Walkiewicz, Marysia Jagodzińska, Maks Świrski, Aleksandra Pawelczyk, Maciej Bisiorek, Jagna Chrulska, w rzędzie poniżej od lewej Alija Magomadowa, Marta Lipska, Tetiana Oprysko i Knadżu Skopiec z Zespołu Szkół Bednarska. Fotografem był Marcin Kempski.

Vogue Hope – wrześniowe wydanie

Wrześniowe wydanie globalnego numeru „Vogue” ma zwrócić uwagę na problemy, z którymi zmaga się świat w 2020 roku. Pandemia, skutki kryzysu klimatycznego oraz protesty w ramach ruchu Black Lives Matter.

Znajdą się tam również treści lokalne. Magazyn chce pokazać młode talenty, które mają pozytywny wpływ na przyszłość branży modowej. W piśmie będziemy mogli przeczytać również historie wielu projektantów czy pisarzy.

Obecnie świat stoi w obliczu poważnych zmian. I z tego właśnie powodu zdecydowaliśmy się stworzyć jedno światowe wydanie Vogue’a. Aby przemówić wspólnym głosem i zjednoczyć miliony czytelników na całym świecie, opowiadając im prawdziwe historie za pomocą zdjęć i obrazów – powiedział Jamie Jouning, dyrektor ds. klientów w Condé Nast.  

Wydanie „Vogue Hope” pełne jest reportaży, artykułów, które zawierają ciekawe i inspirujące zdjęcia.

Vogue Hope
Vogue Hope

Będzie dostępne 26 edycji w 19 językach – przez cały sierpień i wrzesień. Głównym hasłem tej edycji jest nadzieja. Ma to jednoczyć czytelników na całym świecie i przekazywać pozytywną wizję tego, co czeka nas w przyszłości.  Natomiast na stronach internetowych i w mediach społecznościowych „Vogue’a”, będą dostępne dodatkowe treści multimedialne.

– Wszyscy potrzebujemy nadziei w naszym życiu, a obecnie jest nam ona potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. W tych burzliwych czasach, „Vogue” zdecydował się zintegrować wszystkie edycje wokół pozytywnego tematu, jakim jest nadzieja. Jest ona częścią człowieczeństwa, źródłem radości i inspiracji, pozwalającym nam widzieć przyszłość w jaśniejszych barwach – skomentowała Anna Wintour, redaktor naczelna amerykańskiego „Vogue’a”.

Pierwsza z edycji „Vogue”, która trafi do sprzedaży 7 sierpnia. To wydanie brytyjskie. Natomiast polska wersja będzie dostępna od 3 września.

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *