Media News
Facebook vanish mode

Facebook wprowadza tryb znikających wiadomości

Facebook wprowadza do Polski tryb znikających wiadomości, zarówno w Messengerze, jak i na Instagramie. Funkcja ta umożliwi automatyczne usunięcie wiadomości, którą użytkownik przeczyta, a następnie wyjdzie z czatu. Nie będzie możliwości powrotu do tych wiadomości.

Wiadomości te nie będą zapisywane w archiwum. To samo dotyczy zdjęć, gifów czy nagrań głosowych.

Facebook Messenger: Jak włączyć tryb znikających wiadomości?

Aby włączyć tryb znikających wiadomości w Messengerze, należy wejść w wybrany czat, a następnie przesunąć palcem w górę. Jeśli użytkownik chce wrócić do normalnego trybu, należy wykonać taki sam ruch jak wcześniej – przesunąć palcem w górę.

Funkcja będzie dostępna tylko z osobami z listy kontaktów. Włączenie i wyłączenie tej opcji będzie dobrowolne. Co więcej, jeśli po włączeniu trybu znikających wiadomości, jeden z użytkowników zrobi zrzut ekranu, drugi dostanie informację o tym.

Facebook tryb znikających wiadomości Messenger
fot. Google

Przy pierwszym uruchomieniu trybu znikających wiadomości, aplikacja pokaże instrukcję i najważniejsze informacje dotyczące tej funkcji.

Facebook wytłumaczył, że stworzyli tryb znikających wiadomości, by dać użytkownikom wolność wyboru. Aby sami decydowali o tym, w jaki sposób chcą korzystać z aplikacji.

Znikające wiadomości są znane niektórym użytkownikom w aplikacji Snapachat. Tam czat jest dostępny przez 24 h od wysłania, po czym znika na zawsze. Nie zapisuje się w archiwum. Po zrobieniu zrzutu ekranu przez jedną osobę, druga dostaje powiadomienie o tym.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/internet/zdjecia-google-od-czerwca-2021-koniec-nielimitowanych-zdjec/ i https://medianews.com.pl/technologie/endomondo-konczy-swoja-dzialalnosc/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *