Media News
social media

Globalna awaria aplikacji Facebooka. Nie działają Messenger, Instagram i WhatsApp

Użytkownicy z całego świata zgłaszają problemy z aplikacjami należącymi do koncernu Facebooka. Przed godziną 18 przestały działać Messenger, Instagram oraz WhatsApp.

Jak podaje serwis „The Independent”, aplikacje należące do Facebooka przestały działać tuż przed 18:00. Ok. godziny 17:00 przestał działać Facebook, później użytkownicy zgłaszali również problemy z Messengerem, Instagramem i WhatsAppem.

Użytkownikom Facebooka po wejściu do serwisu, pojawia się komunikat: „Przepraszamy, coś poszło nie tak. Pracujemy nad tym i naprawimy to tak szybko, jak tylko będziemy mogli”. Messenger, WhatsApp i Instagram zaś nie wysyłają wiadomości i nie pokazują otrzymanych treści.

Jak podaje serwis „The Independent”, awarie Facebooka zdarzają się stosunkowo rzadko, ale mają zwykle ogromny wpływ. Co więcej, Facebook często nie podaje przyczyn swoich problemów. W 2019 roku doszło do największej awarii od lat. Serwis wówczas zakomunikował, że doszło do problemu podczas „rutynowych czynności konserwacyjnych”.

Serwis downdetector.pl podaje, że do godziny 18 liczba zgłoszeń awarii Facebooka wyniosła ponad 20 tys., Instagrama ponad 6 tys., a WhatsAppa ponad 2,5 tys.

Nie wiadomo, jak długo potrwają problemy z aplikacjami i co spowodowało awarię.

Facebook zakomunikował na Twitterze: „Zdajemy sobie sprawę, że niektóre osoby mają problemy z dostępem do naszych aplikacji. Pracujemy nad tym, żeby wszystko jak najszybciej wróciło do normalności i przepraszamy za wszelkie niedogodności”.

Aktualizacja: Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp zaczęły działać po ok. 6 godzinach. Użytkownicy nie mogli m.in. wysyłać ani otrzymywać wiadomości. Nie wiadomo na razie, co było przyczyną problemów z aplikacjami. Jak podaje „Washington Post”, powodem mogła być błędna konfiguracja serwerów spółki – błędny DNS lub systemowe błędy w nazwach domen. Uniemożliwiało to aplikacjom komunikację z resztą Internetu. Sytuacja zaczęła poprawiać się ok. północy.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/technologie/tomasz-smokowski-komentatorem-w-grze-fifa-22/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *