Media News
internet explorer

Microsoft przestanie wspierać przeglądarkę Internet Explorer

Microsoft zapowiedział, że od 15 czerwca 2022 roku przeglądarka internetowa Internet Explorer przestanie być wspierana przez system Windows 10.

Internet Explorer wprowadzono na rynek w 1995 roku. Przez ponad dekadę IE był najpopularniejszą przeglądarką na świecie. IE dołączano do systemu operacyjnego Microsoft Windows. Obecnie dostępna jest 11 wersja programu.

Obecnie IE nie cieszy się już dużą popularnością. W 2015 roku firma Microsoft wprowadziła na rynek nową przeglądarkę – Microsoft Edge. Zachęca do jej korzystania.

Przyszłość Microsoft Explorera to Microsoft Edge. Microsoft Edge jest szybszą, bezpieczniejszą i nowocześniejszą przeglądarką – napisała firma Microsoft na swoim blogu.

Jak wynika z wpisu na blogu, przeglądarka Microsoft Edge ma wbudowany tryb „tryb IE”, dzięki czemu można uzyskać dostęp do starszych witryn internetowych i aplikacji opartych na przeglądarce IE bezpośrednio z przeglądarki Microsoft Edge.

internet explorer
fot. www.blogs.windows.com

Internet Explorer 11 zniknie ze wszystkich konsumenckich wersji Windowsa 10, a także z wersji IoT. Dostanie jednak wsparcie w LTSC (Long Term Support Channel) oraz wersjach serwerowych systemu.

Internet Explorer był najpopularniejszą przeglądarką internetową, osiągając szczyt około 95% udziału rynkowego w 2003 roku. Na rynku światowym pozycję lidera stracił około 2012 roku na rzecz przeglądarek innych producentów.

Według badań firmy Statcounter z kwietnia 2021 roku, Google Chrome ma obecnie 65 procent udziału w światowym rynku przeglądarek, Safari – 18 procent., a Microsoft Edge – 3 procent. Pozycja IE jest obecnie znikoma.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/technologie/platforma-do-zakupow-online-jokr-rusza-w-warszawie/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *