Media News
Ekstraliga kobiet Ekstraliga kobiet

Ekstraliga kobiet w TVP Sport

Ekstraliga kobiet od sierpnia w Telewizji Polskiej! Mecze będzie można obejrzeć w TVP Sport. Telewizja Polska będzie przez trzy lata pokazywać po jednym meczu z każdej kolejki rozgrywek. Zacznie od sezonu 2020/2021.

Ekstraliga kobiet od sierpnia w TVP Sport

Nowy sezon piłkarskiej Ekstraligi kobiet rozpocznie się 8 sierpnia. Pierwszym transmitowanym spotkaniem będzie starcie Medyka Konin z GKS Katowice.

Mecze piłki nożnej kobiet będzie można oglądać W TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.  

Ekstraliga kobiet

– Piłka nożna kobiet to jeden z priorytetów strategicznych PZPN na kolejne lata. Przyjęta w 2019 roku reorganizacja systemu kobiecych rozgrywek w Polsce wraz z planem rozwoju projektów dedykowanych piłkarstwu kobiecemu zakłada również szeroką promocję futbolu w wykonaniu pań – powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

To kolejny wielki krok w celu popularyzacji piłki nożnej kobiet w Polscenapisał na Twitterze Maciej Sawicki.

Mistrzyniami Polski w ostatnim sezonie Ekstraligi zostały piłkarki Górnika Łęczna. Na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki Medyka Konin, natomiast na trzecim miejscu znalazła się drużyna Czarni Sosnowiec.

Historia kobiecej ligi

Ekstraliga to najwyższa w hierarchii klasa kobiecych ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Jest to najwyższy szczebel centralny (I poziom ligowy). Rozgrywki przeznaczone są dla 12 najlepszych polskich klubów. Zwycięzca całej ligi zostaje również Mistrzem Polski.

Rozgrywki odbywają się od 1979 roku. Pierwsza edycja odbyła się w sezonie 1979/1980. Pierwszymi triumfatorkami były piłkarki klubu Czarni Sosnowiec.

Co więcej, do sezonu 2005/2006 Ekstraliga miała nazwę I Liga Kobiet.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *