Media News
Messenger Messenger

Messenger wprowadza blokadę dostępu do rozmów

Messenger wprowadził nową funkcję, która pozwoli użytkownikom mieć większą kontrolę nad tym, kto ma dostęp do ich wiadomości. Narzędzie to jest na razie dostępne tylko na iOS, wkrótce jednak pojawi się również na urządzeniach z systemem Android.  

Messenger z funkcją App Lock

Dzięki funkcji „App Lock” można już zablokować dostęp do prywatnych konwersacji w aplikacji Messenger. Będzie to możliwe dzięki ustawieniu hasła, weryfikacji za pomocą twarzy czy odcisków palców. Blokada aplikacji dodaje kolejną warstwę zabezpieczeń, dzięki którym wszystkie niepowołane osoby nie będą miały dostępu do prywatnych rozmów. Aby włączyć tę funkcję należy przejść do ustawień prywatności.

Facebook zapowiada, że od teraz żadna inna osoba nie będzie miała wglądu do naszych prywatnych rozmów. Kiedy ktoś inny będzie chciał przeczytać nasze konwersacje, nie będzie miał takiej możliwości. Telefon poprosi o hasło lub możliwość zalogowania się za pomocą twarzy bądź odcisku palca.

Funkcja „App Lock” jest na razie dostępna dla użytkowników z systemem iOS.

Zmiany Messenger
Messenger / Pixabay

Messenger zapowiada, że już za kilka miesięcy użytkownicy posiadający urządzenia z systemem Android, również będą mogli skorzystać z tej funkcji.

Inne komunikatory internetowe już posiadają taką funkcję. Są to m.in. Signal i Telegram.

Facebook Messenger to komunikator internetowy. Służy m.in. do wysyłania wiadomości, zdjęć czy filmów. Aplikacja umożliwia również połączenia głosowe czy wideorozmowy. Aplikacja działa od 2011 roku.

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *