Media News
Facebook meta

Facebook zmienia nazwę firmy na Meta

Dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg poinformował o zmianie nazwy swojej firmy na Meta. Facebook oraz inne aplikacje należące do spółki będą nazywać się tak samo jak do tej pory. O zmianie poinformowano na corocznej konferencji Facebook Connect. Konferencja poświęcona jest m.in. wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, a także nowemu projektowi, czyli „metawersum”.

Zuckerberg na konferencji poinformował, że chcą być postrzegani jako firma związana z metawersum. Pokazano także, jak ma wyglądać Internet w wirtualnej rzeczywistości. Szef Facebooka dodał również, że w „metawersum” społeczeństwo będzie mogło robić wszystko, czego zapragnie, m.in. wszystkie podstawowe czynności.

Marka skupi się na ożywieniu „metawersum” i pomaganiu ludziom w łączeniu się, znajdowaniu społeczności i rozwijaniu firm. Metawersum ma wyglądać jak hybryda dzisiejszych internetowych doświadczeń społecznych. Pozwoli użytkownikom dzielić się doświadczeniami z innymi ludźmi, nawet jeśli nie mogą być razem. Zuckerberg poinformował, że to kolejna ewolucja w technologiach związanych ze społeczeństwem, która otwiera nowy rozdział w jego firmie.

Coroczna konferencja Connect gromadzi twórców rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej, twórców treści, marketerów, po to, by uczcić dynamikę i rozwój branży. Tegoroczne wirtualne wydarzenie miało na celu zbadanie, jak mogą wyglądać doświadczenia w tzw. metawszechświecie w ciągu następnej dekady – od kontaktów społecznych po rozrywkę, gry, fitness, pracę, edukację i handel.

Na giełdzie firma pod nową nazwą Meta i skrótem MVRS będzie funkcjonowała od 1 grudnia. Od czwartego kwartału Facebook zmieni raportowanie wyników finansowych. Będzie je podawał w podziale na dwa segmenty: Rodzina Aplikacji i Reality Labs.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/internet/interia-pl-z-nowym-wygladem-strony-glownej/

źródło: www.about.fb.com

fot. www.unsplash.com

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *