Media News
ikea

Ikea rozpoczyna współpracę z Glovo

Na terenie kilku polskich miast ruszyły testowe dostawy dań z restauracji IKEA. Dostawy obejmują także produkty ze Sklepiku Szwedzkiego dostępne w sklepach stacjonarnych IKEA. Oferta będzie dostępna w kategorii “Jedzenie” w aplikacji Glovo.

Na początku z dostaw będą mogli skorzystać mieszkańcy Krakowa, Katowic, Lublina i Poznania w wybranych strefach. W listopadzie zaś z tej opcji będą mogli skorzystać mieszkańcy wybranych dzielnic Warszawy. Kurierzy Glovo dostarczą wybrane pozycje dostępne w menu restauracyjnym oraz szwedzkim sklepiku.

Zamówienia będą dostarczane w ekologicznych opakowaniach. Dostawy zaś będą odbywać się w godzinach pracy poszczególnych sklepów IKEA. Zamówienia będą realizowane zgodnie z możliwościami dostawy, czyli dostosowane do rozmiarów plecaka dostawczego: 40 x 40 x 30 cm.

Zgodnie ze strategią IKEA People & Planet Positive, firma oferuje coraz więcej dań i produktów, które pozyskuje się w sposób zrównoważony i zbilansowany pod względem składników odżywczych.

W ofercie restauracji IKEA i w ofercie Sklepiku Szwedzkiego, oprócz tradycyjnych wersji klopsików, można kupić także wegańskie wersje i stworzone z białek roślinnych. W roku finansowym 2021 (09.2020-08.2021) stanowiły 33% sprzedaży wszystkich klopsików. A w 2018 roku do menu Bistro firma wprowadziła wege hot doga, a w 2019 wegańskie lody truskawkowe.

Do 2025 roku IKEA planuje oferować 50% głównych dań, które będą w całości pochodzenia roślinnego. W 80% dań ma zamiar zrezygnować z użycia czerwonego mięsa.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/badania/77-internautow-robi-zakupy-online/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *