Media News
instagram jak usunąć konto

Jak usunąć konto na Instagramie?

  1. Co to jest Instagram?
  2. Podstawowe funkcje Instagrama
  3. Jak usunąć konto na Instagramie?
  4. Zawieszenie konta na Instagramie

Co to jest Instagram?

Instagram to serwis społecznościowy, który został założony w 2010 roku. Umożliwia na udostępnianie zdjęć oraz filmów. Platforma pozwala także na rozmowy ze znajomymi. Od 2016 roku Instagram wprowadził nową funkcję – instastories. Użytkownicy mogą udostępniać zdjęcia oraz filmy, które znikną w ciągu 24 godzin.

Instagram posiada obecnie ponad miliard aktywnych użytkowników. Konto na portalu mogą założyć zarówno normalni ludzie, sławne osoby, jak i firmy. W ostatnich latach portal stał się również miejscem, w którym marki promują swoje usługi. Popularni stali się także Influencerzy, którzy współpracują z wieloma markami.

Instagram to całkowicie bezpłatna aplikacja, która dostępna jest zarówno w systemie Android, jak i iOS.

Podstawowe funkcje Instagrama

Instagram w ostatnich latach stał się bardzo popularny i cały czas zyskuje nowych użytkowników. Podstawową funkcją serwisu jest przede wszystkim udostępnianie zdjęć i filmów. Instagram oferuje szeroką ofertę różnych filtrów i ulepszaczy materiałów. Zdjęcia można edytować w wybrany przez siebie sposób. Portal pozwala także na utrzymywanie kontaktu z innymi ludźmi.

Bardzo popularne w serwisie są hasztagi, dzięki którym użytkownicy mogą znaleźć nasze materiały. Serwis pozwala także na komentowanie twórczości innych osób. Instagram wprowadził zakładkę „sklep”, w której użytkownicy mogą przeglądać i kupować różne produkty.

jak usunąć konto na instagramie?
www.unsplash.com

Instagram niedawno wprowadził tzw. rolki. Użytkownicy mogą tworzyć krótkie filmy, które ukazują się w osobnej zakładce. Prawdopodobnie opcja ta została wzorowana na popularnej aplikacji TikTok.

Jak usunąć konto na Instagramie?

Instagram to portal społecznościowy, który w ostatnich latach stał się bardzo popularny. Bywa jednak tak, że wiele osób chce odpocząć od tej aplikacji i zastanawia się, jak usunąć swoje konto. Czy kiedykolwiek pomyślałeś o tym, aby usunąć konto na Instagramie? Przychodzimy z pomocą!

Usunięcie konta na Instagramie jest niezwykle proste. Przedstawiamy instrukcję krok po kroku.

Aby usunąć konto na Instagramie, należy najpierw wejść na swój profil w przeglądarce internetowej. Konto na Instagramie można usunąć zarówno na telefonie, jak i komputerze. Nie można tego zrobić w aplikacji.

  • Najpierw należy wejść w następującą stronę: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/,
  • Później trzeba zalogować się do konta, które chcesz usunąć. Użytkownikowi zostanie zadane pytanie dotyczące powodów usunięcia konta. Należy na nie odpowiedzieć i przejść do następnego kroku,
  • Później serwis poprosi o ponowne wpisanie swojego hasła do konta,
  • Następnie należy wybrać powód usunięcia konta z menu,
  • Na końcu kliknij „Trwale usuń moje konto”.

Jak widać, proces usunięcia konta na Instagramie jest banalnie prosty. Należy pamiętać, że usuwając konto na Instagramie, znikną wszystkie twoje materiały udostępnione w serwisie. Warto przypomnieć, że konto zostanie trwale usunięte dopiero po 90 dniach.

Zawieszenie konta na Instagramie

Jeśli nie jesteś pewny swojej decyzji dotyczącej usunięcia konta na Instagramie, to możesz je zawiesić na czas nieokreślony. Korzystając z opcji tymczasowe wyłączenia, wszystkie materiały, które do tej pory udostępniłeś, nie będą widoczne dla innych użytkowników. Nie będzie można wyszukać twojego konta.

Instagram
fot. www.picjumbo.com

Jeśli chcesz czasowo wyłączyć konto na Instagramie, musisz wejść na stronę www.instagram.com i zalogować się na swój profil. Następnie wybrać ikonkę ze zdjęciem profilowym, a potem wybrać ikonkę „profil”, później kliknij opcję „edytuj profil”. Wybierz „tymczasowe wyłączenie konta”. Portal zada ci pytanie, dlaczego chcesz wyłączyć swoje konto. Musisz na nie odpowiedzieć, a następnie wprowadzić swoje hasło. I gotowe!

Czytaj również: https://medianews.com.pl/technologie/jak-social-media-wplywaja-na-ludzka-psychike/

źródła: www.spidersweb.pl / www.statista.com / www.usatoday.com / www.next.gazeta.pl

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *