Media News

Rosja formułuje nowe przepisy dotyczące internetu

Rosja żąda, aby koncerny przechowywały informacje o rosyjskich użytkownikach Google, Facebooka i Twittera. Mają na to czas zaledwie do początku 2015 roku, czyli trzy miesiące. Kreml dąży do kontrolowania wszystkich danych pojawiających się w rosyjskiej sieci. Takie działanie ułatwi prace służbom, które będą chciały skontrolować osoby lub organizacje.

Za ignorowanie zarządzeń grozić będą sankcje, lecz dzisiaj nie wiadomo jeszcze jakie one będą. Te wymogi to nie tylko papierologia oraz konieczność tworzenia rejestrów. To także wymierna inwestycja, która wynosić będzie 456 milionów dolarów. Jest to kolejne utrudnienie w Rosji, które napotykają zagraniczne firmy. Będą musiały podporządkować się albo ich działalność w Rosji zostanie utrudniona – spotkają ich blokady oraz wpisy na czarną listę platform internetowych. Rosjanie dążą do rozbudowanej kontroli i ograniczenia działania wielu firm zagranicznych.

Na pewno jest to działanie bardzo szkodliwe oraz niebezpieczne. Zniechęcić może także do lokowania pieniędzy na rosyjskim rynku oraz zagrozić wolności słowa oraz wypowiadaniu poglądów. A do tego społeczność międzynarodowa postara się nie dopuścić.

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *