Media News
Jak przertwac lockdown

5 sposobów jak przetrwać lockdown

Wielkimi krokami zbliża się zapowiadany lockdown gospodarki, częściowo zostaniemy zamknięci w naszych domach, mieszkaniach, z których będziemy wychodzić w ograniczonym zakresie. Można powiedzieć, że mieszkańcy domów mają zapewne lepiej jeśli posiadają ogród ale ile też można przesiadywać w ogrodzie zimą. Spotykamy się z nowym zjawiskiem częściowo mieliśmy już z nim do czynienia w okresie wiosennym i na pewno na niejednej osobie odcisnęło to piętno dużego stresu. Tudzież jesteśmy już po części zmęczeni całą ta sytuacją związaną z epidemią jednak odgórne obostrzenia powodują, ze niejako trzeba zostać w domu i to przetrwać. Ten artykuł po części przybliży Ci pięć pomysłów, które być może warto wcielić w życie by przetrwać czas epidemii.

  • Pierwszym rozwiązaniem jest ocena własnego ja, należy zadać sobie pytanie co chciałabym zrobić a na co nie mam czasu na co dzień. Być może jest to nauka nowego języka albo przypomnienie sobie starego, którego rzadko używasz w pracy, może chciałaś się kiedyś nauczyć jakiejś umiejętności np. gotowania czy robienia maskotek na drutach bądź po prostu zaparzyć filiżankę kawy czy gorącej czekolady i oddać się platformie filmowej. Dobrze jest też odświeżyć swoją półkę z książkami lub kupić coś nowego zawczasu gdyż niestety z biblioteki nie skorzystamy. Mamy też niewątpliwie dostępne współczesne technologie i komunikatory internetowe w mediach społecznościowych, które możemy odświeżyć dawne zapomniane kontakty.
  • Drugim sposobem niestety należało by go trochę wcześniej zaplanować jest niewątpliwie remont naszego mieszkania. Mamy dużo czasu i chęci na zmiany, a zarazem możemy w jakiś sposób popracować również fizycznie. Wadą tego rozwiązania jest to, że choć wszystko kupimy teraz przez internet to jednak chcielibyśmy zobaczyć jak przedmiot, czy farba, tapeta na żywo wygląda. Jest jednak grupa osób, która z tego rozwiązania skorzysta.
  • Sport i dbanie o właściwą sprawność fizyczną jest kolejnym elementem, o którym nie powinniśmy zapominać w czasie kwarantanny. Współczesne rozwiązania dają nam choć namiastkę fitnessu, dobrym rozwiązaniem jest tez np. zakup trenażera, do którego możemy podłączyć nasz rower i po ścigać się na platformie wirtualnej. Właściwa kondycja fizyczna po części odpowiada również za właściwą postawę psychiczną, stres który odczuwamy jest niewątpliwie bodźcem w zasadniczy sposób niekorzystnie wpływający na nasz organizm.
  • Dobrym rozwiązaniem jest po prostu zaplanowanie naszych przyszłych wakacji, może warto rozważyć podróż życia, posprawdzać ciekawe miejsca, które warto by odwiedzić w przyszłości, czy też zaplanować trasę bądź też rozważyć ewentualnie inne opcje spędzenia wakacji ze względu na niepewną sytuację. Może warto wrócić do swoich wspomnień wakacyjnych, zapomnianych gdzieś zdjęć i stworzyć z nich dekorację na ścianę.
  • Ostatnią radą jest inspiracja. Znajdź w sobie pasję pomyśl o nowych rozwiązaniach związanych z własną karierą zawodową. Być może to jest ten zwrotny moment gdzie życie przenosi się do sieci internetowej. Wykorzystaj ten czas na przeanalizowanie nowych rozwiązań technologicznych, może warto stworzyć swojego bloga czy na początek prosty sklep internetowy bądź świadczyć usługi związane z twoimi umiejętnościami np. tłumaczeniami, pieczeniem ciast, tortów. Część branż jest zamkniętych zapewne duża część nie wróci na rynek i pojawi się luka, którą ktoś zajmie, zatem jest to też moment aby spróbować znaleźć tą lukę.
Tagi:

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *