Media News
nestle starbucks

Nestlé wprowadza kawę Starbucks do sklepów

Nestlé wprowadzi w Polsce kawę Starbucks do przyrządzania w domach. Kawa pojawi się tej jesieni w sklepach.

Na początek firma oferuje kapsułki do ekspresów Nescafe Dolce Gusto oraz Nespresso. Kolejne produkty pojawią się w sklepach do końca tego roku.

Nestlé oferuje kawę Starbucks

Kawy Starbucks od Nestlé będą dostępne w trzech wariantach palenia ziaren: Blond Roast (smak delikatny i łagodny). A także Medium Roast (gładki i zrównoważony) i Dark Roast (pełny i wyrazisty).

Jak wiadomo, na początek pojawią się kapsułki Starbucks do ekspresów Nescafe Dolce Gusto w pięciu wariantach. Będą to delikatne Latte Macchiato, kremowe Cappuccino, klasyczne Caramel Macchiato, bogate w smaku Espresso oraz Grande z nutą toffi.

starbucks nestle
fot. nestle.pl

Co więcej, firma proponuje również kapsułki do ekspresów Nespresso. Podobnie podobnie do ekspresów Nescafe Dolce Gusto, oferuje pięć różnych smaków m.in. Caffee Verona czy popularny House Blend.

W 2018 roku marka Nestlé nabyła nieograniczone prawa wprowadzania do globalnego obrotu produktów kawowych i herbacianych z asortymentu pakowanych towarów konsumpcyjnych i produktów gastronomicznych Starbucks poza kawiarniami tej marki i z wyłączeniem artykułów gotowych do spożycia.

Kawa Starbucks jesienią w sklepach

Produkty te dostępne są już w kilkudziesięciu krajach z Europy, Azji, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej czy Bliskiego Wschodu. Polska dołącza do tego grona. W związku z tym Polacy będą mogli przyrządzać znaną i lubianą kawę w swoich domach.

Starbucks kawa
fot. unsplash.com

– Jesteśmy świadkami synergii trzech wiodących marek kawowych: NESCAFÉ – najczęściej wybieranej marki kawy na świecie, Nespresso – marki premium w segmencie kawy porcjowanej oraz Starbucks – ikony kaw z kawiarni. To odpowiedź na oczekiwania miłośników tego napoju, którzy chcą w domu cieszyć się kawą o najwyższej jakości i smaku, znanym im z ulubionych kawiarni -powiedziała Marjana Davidovic, Dyrektor Dywizji Napojów Nestlé w Polsce.

Wprowadzenie nowych produktów świetnie wpisuje się w coraz silniejszy trend spożycia kawy w domu. Produkty Starbucks od Nestlé dostarczą nowego wymiaru przyjemności wielbicielom tego napoju, którzy cenią najwyższą jakość, radość z jej picia i przyrządzania oraz lubią mieć możliwość wyboru intensywności smaku – dodała.

Firma zapewnia, że wszystkie proponowane warianty kawy są przygotowywane w 100% z wysokiej jakości ziaren arabiki. Pozyskiwane są w zrównoważony sposób z upraw objętych programem Starbucks C.A.F.É Practices. W ramach tego programu obowiązuje kompleksowy system norm w zakresie odpowiedzialności społecznej, weryfikowany przez zewnętrznych ekspertów.

Kawy Starbucks od Nestlé będą dostępne w sklepach Carrefour. Będzie je można również kupić na Carrefour.pl, Frisco.pl oraz w oficjalnym sklepie Nestlé na Allegro.pl.

Co więcej, będzie można je również nabyć na stronie marki dolce-gusto.pl.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *