Media News
partia i spółki

„Partia i Spółki” – nowy cykl „Gazety Wyborczej”, Onetu i Radia Zet

Gazeta Wyborcza, Radio Zet i Onet od 27 września ruszają z nowym cyklem „Partia i spółki”. Cykl ma dotyczyć „skali układów i personalnych zależności w spółkach Skarbu Państwa”.

Media w cyklu „Partia i Spółki” ujawniają sieci powiązań najważniejszych polityków partii władzy. W „Gazecie Wyborczej” do śledztwa wykorzystano m.in. narzędzia informatyczne i metody, które poznali przy okazji pracy w międzynarodowym konsorcjum badającym ucieczki do rajów podatkowych. 

Od maja 2021 roku analitycy BIQdata oraz 50 dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, Onetu i Radia ZET analizowali dane na temat 5 tysięcy osób, które pojawiały się we władzach ponad tysiąca spółek skarbu państwa oraz powiązanych z nimi firm. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, przynajmniej 900 z nich ma związki z politykami Zjednoczonej Prawicy.

Dziennikarze w cyklu „Partia i Spółki” odpowiedzą m.in. na takie pytania jak: „Jakie państwowe firmy są najbardziej obsadzone przez polityków?”, „Kim są ludzie pracujący na intratnych posadach z politycznego nadania?”, a także „Jak wyrażają wdzięczność za załatwienie posady?”.

Materiały z nowego cyklu będzie można przeczytać i wysłuchać w „Gazecie Wyborczej”, Radiu Zet i w serwisie Onet.pl. Wszystkie materiały w mediach społecznościowych wspólnym będą miały wspólny hasztag #partiaispolki.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/badania/polacy-uwazaja-ze-ceny-poszly-w-gore-pandemia/

O autorze

Podobne artykuł

1 Komentarz

  1. Tomek 30 września, 2021 w 10:39 am

    To może być bardzo ciekawy cykl. Szkoda tylko, że tak naprawdę takie ujawnianie powiązań itd teraz właściwie nie przynosi skutków :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *