Media News
świątek

Świątek będzie reklamować PZU

Świątek będzie reklamowała PZU. Największy polski ubezpieczyciel objął patronatem polską tenisistkę. Świątek jest pierwszą Polką w historii, która wygrała wielkoszlemowy turniej w tenisie. PZU podpisało trzyletni kontrakt z Igą.

Iga Świątek po raz pierwszy wystąpi w stroju z logo PZU 1 lutego w turnieju WTA500 w Australii. Polska tenisistka będzie reprezentować PZU przez najbliższe trzy lata podczas meczów Wielkiego Szlema i WTA Tour, a także Igrzysk Olimpijskich.

– Trudno jest być wszędzie i zadbać o wszystko – od sportowego rozwoju, przez sprawy organizacyjne po finansowe bezpieczeństwo. Mam nadzieję, że wsparcie solidnego partnera, jakim jest PZU, będzie dla Igi swoistą polisą, która zapewni jej spokój i stabilizację pozwalające całkowicie skoncentrować się na grze. Wtedy łącząc swój talent z pracowitością, będzie nie do zatrzymania – powiedziała dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Iga Świątek jest obecnie najlepszą polską tenisistką. Zwyciężyła w turnieju wielkoszlemowych – French Open. Awansowała na 17. miejsce w klasyfikacji najlepszych rakiet świata. Świątek to jedyna Polka, która wygrała turniej wielkoszlemowy.

– Jestem szczęśliwa, że mam wsparcie tak poważnej firmy jak PZU. Dzięki temu będę mogła skupić się na pracy na korcie, by dostarczyć kibicom wielu wspaniałych sportowych emocji. Za tydzień zagram w wielkoszlemowym turnieju Australian Open i już czuję wsparcie fanów z Polski – mówi Iga Świątek.

Tenisistka w wieku 17 lat wygrała wielkoszlemowy turniej juniorek w Wimbledonie. Wygrała również tytuł w deblu dziewczyn podczas juniorskiego turnieju French Open. Ma na swoim koncie także złoty medal na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 w Buenos Aires.

Iga Świątek w styczniu tego roku zajęła 2. miejsce w plebiscycie organizowanym przez „Przegląd Sportowy” na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku. Na pierwszym miejscu uplasował się Robert Lewandowski, a na trzecim Kamil Stoch. Na sportowców głosowali kibice.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/pr/joanna-jedrzejczyk-ambasadorka-marki-puma/

źródło: www.pzu.pl

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *