Media News
canal + tenis iga świątek

Turnieje WTA Tour w CANAL+. Stacja pokaże mecze Świątek

CANAL+ pokaże turnieje WTA Tour z meczami polskiej tenisistki Igi Świątek. Stacja pozyskała wyłączne prawa telewizyjne w Polsce do tenisowych turniejów na sezony 2021-2026.

CANAL+ pokaże na żywo ponad 50 turniejów i 800 meczów kobiet. Pierwsze zawody nowego sezonu zaplanowano na styczeń 2021.

W 2021 roku cykl najważniejszych turniejów odbędzie się na 6 kontynentach, a także w prawie 30 regionach, i państwach.

Od nowego sezonu turnieje będą podzielone na nowe kategorie. Najwyżej w hierarchii stoją WTA Finals. Są to rozgrywane na zakończenie sezonu w Shenzhen nieoficjalne mistrzostwa świata z udziałem 8 najlepszych tenisistek i par deblowych.

W WTA 1000 znajdują się m.in. turnieje w Indian Wells, Miami, Madrycie czy Rzymie. Następne kategorie to WTA 500 i WTA 250. Jest to ponad 50 turniejów i 800 meczów rocznie.

canal +
fot. media.pl.canalplus.com

Mecze Igi Świątek w CANAL+

Tenis cieszy się w Polsce dużą popularnością, która w obliczu wspaniałego sukcesu Igi Świątek na kortach Rolanda Garrosa z pewnością będzie rosła. WTA Tour gwarantuje najwyższy sportowy poziom i rywalizację z udziałem największych światowych gwiazd tej dyscypliny. Cieszymy się, że widzowie CANAL+ będą mogli przez sześć najbliższych lat emocjonować się tymi rozgrywkami i wspólnie kibicować polskim tenisistkom – Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ Polska.

Cieszymy się, że możemy współpracować z CANAL+ i jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie w obsługę tak ważnego rynku dla WTA. Z dwiema polskimi tenisistkami w Top 50 WTA, w tym wschodzącą gwiazdą Igą Świątek i doświadczoną Magdą Linette, polscy kibice będą mogli śledzić rywalizację WTA jak nigdy dotąd dzięki relacjom CANAL+ – Micky Lawler, prezes WTA.

Iga Świątek to pierwsza polska tenisistka, która wygrała Wielkiego Szlema. Dzięki wygranej w French Open, Iga awansowała w rankingu WTA na 17 miejsce. Jest to zatem najwyższe miejsce w jej karierze. Drugą Polką w czołówce jest Magda Linette. Znajduje się obecnie na 40 miejscu w rankingu WTA.

Iga Świątek wygrywając Rolanda Garrosa wskoczyła do masowej wyobraźni Polaków. To wielka radość, że to właśnie dzięki CANAL+ kibice będą mogli dalej uczestniczyć w tej pięknej przygodzie. Jesteśmy przekonani, że transmisjami na naszych antenach i atrakcyjnym opakowaniem turniejów, jeszcze bardziej rozkochamy kibiców w tej pięknej dyscyplinie. W CANAL+ pokażemy tenisa w taki sposób, by był atrakcyjny zarówno dla ekspertów, jak i tych, którzy dopiero będą się z nim bliżej zapoznawać – Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji CANAL+ Sport.

Telewizja CANAL+ uzyskała także prawa do pomeczowych wywiadów i skrótów najważniejszych wydarzeń.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/internet/google-w-2020-roku-co-wyszukiwali-ludzie/

Źródło: media.pl.canalplus.com

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *