Media News
tomasz smokowski

Tomasz Smokowski komentatorem w grze FIFA 22. Zastąpi Dariusza Szpakowskiego

Tomasz Smokowski został nowym komentatorem w grze FIFA 2022. Zastąpi Dariusza Szpakowskiego, który był związany z grą przez 15 lat. Smokowski stworzy duet komentatorski z Jackiem Laskowskim.

Od kilku miesięcy pojawiały się informacje, że Dariusz Szpakowski nie będzie komentował kolejnej edycji gry FIFA. Teraz oficjalnie potwierdzono, że głównym komentatorem został Tomasz Smokowski. Dziennikarz stworzy duet z Jackiem Laskowskim z TVP.

Producent gry opublikował próbkę komentarza Smokowskiego. W oficjalnym komunikacie podziękował także Dariuszowi Szpakowskiemu za 15 lat współpracy.

https://twitter.com/easportspl/status/1438110587960049674

Dariusz Szpakowski w grze FIFA był obecny od edycji 06. Właśnie wtedy po raz pierwszy wprowadzono polskojęzyczny komentarz. Komentował spotkania wraz z Włodzimierzem Szaranowiczem. Od premiery FIFY 16 jego miejsce zajął Jacek Laskowski.

Gra FIFA 22 będzie dostępna od 1 października na PlayStation 5, Xbox Series X|S, komputery stacjonarne na platformach Origin i Steam, Stadia, a także na PlayStation 4 i Xbox One.

Tomasz Smokowski – kariera

Tomasz Smokowski to dziennikarz i komentator sportowy. W latach 1995–2017 pracował w telewizji Canal+. Wraz z Andrzejem Twarowskim prowadził program Liga+ Extra. Smokowski zdobył cztery Piłkarskie Oscary dla najlepszego komentatora telewizyjnego.

Od marca 2020 roku razem z Mateuszem Borkiem, Michałem Polem i Krzysztofem Stanowskim tworzy Kanał Sportowy w serwisie YouTube. W latach 2020–2021 pełnił funkcję prezesa zarządu spółki. W listopadzie 2020 roku wrócił do stacji Canal+. Komentuje jeden mecz Ligue 1 w każdej kolejce.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/telewizja/tvp-mecze-legia-warszawa-liga-europejska-viaplay/

O autorze

Podobne artykuł

1 Komentarz

  1. Wiktor 22 września, 2021 w 9:13 am

    Hmm… no ciekawe jak będzie się grało z innym komentarzem. O tym że Pan Szpakowski będzie kimś zastępowany było już wiadomo od jakiegoś czasu, okaże się już niedługo jak ta zmiana wyjdzie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *