Media News
WhatsApp aplikacja WhatsApp aplikacja

WhatsApp: możliwość korzystania na kilku urządzeniach?

WhatsApp to bardzo popularny komunikator na świecie. Korzysta z niego obecnie ponad 2 mld użytkowników. Obecnie z aplikacji można korzystać tylko na jednym urządzeniu, np. na smartfonie. Udostępniając swój numer telefonu, jest możliwość używania tej aplikacji tylko na jednym urządzeniu.

WhatsApp jednak od jakiegoś czasu pracuje nad poprawą tej funkcji. Chcą wprowadzić możliwość korzystania z ich aplikacji nie tylko na jednym urządzeniu. Wiemy, że użytkownikom ułatwiłoby to codzienne korzystanie z tej platformy. Możliwość używania jej nie tylko na jednym urządzeniu przenośnym, byłaby z pewnością o wiele łatwiejsza i wygodniejsza.

WhatsApp nie tylko na jednym urządzeniu?

Serwis WABetaInfo informuje, że zespół rozwijający WhatsAppa zajmuje się ulepszeniem swojej aplikacji. Chcą, aby użytkownicy mogli korzystać z niej nie tylko na jednym urządzeniu. Pracownicy proponują dwa rozwiązania logowania na więcej niż jednym urządzeniu.

  • Jednym z nich jest posługiwanie się tym samym numerem telefonu (głównego) podanym przez użytkownika oraz kodem SMS.
  • Drugim z nich ma być wykorzystanie kodów z czatu WhatsAppa.
WhatsApp
WhatsApp / fot. Pixabay

Jest bardzo prawdopodobne, że użytkownicy będą mogli korzystać z aplikacji na maksymalnie 4 urządzeniach. Jednak nie wiemy jeszcze, kiedy ta nowa funkcja będzie możliwa. Na razie trwają prace nad nią.

Krótka historia WhatsAppa

WhatsApp to komunikator internetowy. Można go używać za pośrednictwem telefonów komórkowych. Dzięki tej aplikacji można przesyłać wiadomości tekstowe, głosowe a także multimedia. Co więcej, jest również możliwość stworzenia czatów grupowych, przesyłania plików czy udostępniania swojej lokalizacji innym użytkownikom. WhatsApp umożliwia także rozmowy głosowe i wideorozmowy.

WhatsApp aplikacja
WhatsApp / fot. Pixabay

Aplikacja jest również dostępna w wersji dla przeglądarek. Od maja 2016 roku istnieje wersja dla PC – aplikacja na komputery. Zarówno wersja dla przeglądarek, jak i aplikacja dla PC wymaga równoczesnego działania WhatsAppa na telefonie. Jest to odbiciem tego, co dzieje się na smartfonie. Aplikacja na PC nie działa samodzielnie bez smartfona.

W 2014 roku Facebook kupił aplikację WhatsApp za 19 mld dolarów. Platformę tę używa obecnie ponad 2 mld użytkowników na całym świecie.

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *