Media News
Oscary

Oscary – zmiana zasad od 2024 roku

Oscary to nagroda przyznawana za najlepsze filmy. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej postanowiła zmienić zasady dotyczące przyznawania tej nagrody.

Zmiany będą stopniowo wdrażane od 2022 roku. A już w 2024 roku wejdą na stałe.

Oscary z nowymi zasadami

Instytucja, która przyznaje Oscary wprowadza nowe zmiany. Wdrażać będą je stopniowo od 2022 roku. A już w 2024 roku wejdą na stałe.

Nominowane filmy będą musiały spełniać pewne wytyczne.

Oscar
Nagroda Oscar / fot. Shutterstock

Akademia chce, aby filmy promowały różnorodność na ekranie, a także poza nim. Co więcej, chcą również włączyć w proces produkcji filmów osoby z grup mniejszościowych. Dlatego właśnie wprowadzą nowe zmiany dotyczące przyznawania tej nagrody.

Dotyczą również składu firm, które zajmują się marketingiem, reklamą i dystrybucją tych filmów. Co więcej, programów stażowych, możliwości szkoleń oraz rozwoju.

Nowe zasady ogłoszono 9 września.

Jaki film będzie mógł zdobyć nagrodę Oscara?

Nowe zasady określają m.in. jaki procent aktorów oraz ekipy filmowej, która pomaga podczas tworzenia produkcji musi pochodzić z grup, które określane są jako mniejszości. Zaliczono do nich członków mniejszości etnicznych i rasowych, społeczności LGBTQ+, kobiety i osoby niepełnosprawne.

Wierzymy, że te nowe standardy staną się katalizatorem długotrwałych, istotnych zmian w naszej branży – powiedział David Rubin, przewodniczący Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Oscary
Oscary

Oscary to nagroda przyznawana corocznie przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej w dziedzinie filmu. Pierwsze rozdanie nagród odbyło się w 1929 roku.

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *