Media News
Piotr Kraśko w programie "Fakty" TVN

Kraśko zadebiutował w „Faktach” TVN

W środę 22 lipca Piotr Kraśko zadebiutował w TVN w roli prowadzącego główne wydanie „Faktów”.  

Trema zawsze jest. (…) Jeśli bym jej nie miał, to znaczyłoby, że się nie przejmuję i mi nie zależy. Z wiekiem trema może być nawet większa, bo ma się większą świadomość tego, co może się wydarzyć – powiedział Piotr Kraśko.

Piotr Kraśko na tym stanowisku zastąpił Justynę Pochankę, która odeszła po 19 latach z TVN i TVN24.

Justyna jest tak fantastyczną osobą, świetnym dziennikarzem i prowadzącą, że nikt nigdy nie pomyślałby nawet o tym, aby ją zastąpić, bo to jest po prostu niemożliwe. Justyna jest niezastąpiona. Widzowie zawsze będą ją pamiętać i podziwiać, ma niepowtarzalną klasę i styl – powiedział.

Justyna Pochanke była prowadzącą głównego wydania „Faktów” od 2004 roku, a od 2008 roku prowadziła także program publicystyczny „Fakty po Faktach”. A w TVN24 pracowała od początku istnienia informacyjnego kanału.

Kariera Piotra Kraśki

Piotr Kraśko rozpoczął swoją pracę w TVN w 2016 roku. Prowadził program „Fakty o świecie” w TVN24 BiS oraz był współprowadzącym programu śniadaniowego „Dzień Dobry TVN”. Jego telewizyjną partnerką była Kinga Rusin.

Piotr Kraśko w "Faktach" TVN
Piotr Kraśko

Wcześniej Piotr Kraśko pracował w Telewizji Publicznej. Odszedł z TVP w 2016 roku. Dziennikarz dla Telewizji Publicznej pracował przez 25 lat. Od 2012 roku pełnił rolę szefa „Wiadomości”. Co więcej, dziennikarz był również korespondentem w Waszyngtonie, Rzymie czy Brukseli.

Kraśko w „Faktach” TVN

Z pewnością będę za nimi wszystkimi tęsknił. I zawsze będę „DDTVN” oglądał z czułością i radością. To był dla mnie zupełnie nowy format i zmierzenie się z nim bardzo dużo mi dało – stwierdził dziennikarz.

„Fakty” to absolutna ikona wśród programów informacyjnych w Polsce i było tak właściwie od pierwszego wydania – dodał.

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *