Media News
Piotr Kraśko Piotr Kraśko

Piotr Kraśko odchodzi z Radia TOK FM

Piotr Kraśko po 5 latach zakończył współpracę z Radiem TOK FM. Dziennikarz TVN ostatni raz w środę poprowadził pasmo poranne w Radiu TOK FM (Grupa Radiowa Agory).

Bardzo dziękuję państwu po raz ostatni, bo z racji różnych moich nowych obowiązków to jest mój ostatni poranek w Radiu TOK FM. Bardzo państwu dziękuję za to, że byli państwo z nami przez te wszystkie środowe poranki – powiedział dziennikarz na koniec środowego pasma porannego.

– Dziękuję Radiu TOK FM za wszystko. Przede wszystkim za to niebywałe poczucie wolności, które dało mi pięć lat temu i które trwało przez te wszystkie lata. To było, jest i będzie moje ukochane radio. Wszystkiego dobrego. Bardzo państwu dziękuję. Dobrego dnia – dodał.

kraśko
Piotr Kraśko

Piotr Kraśko był prowadzącym środowego wydania pasma porannego TOK FM od czerwca 2015 roku. Zastąpił na tym miejscu Tomasza Sekielskiego. Poranne wydanie programu publicystycznego jest emitowane w godzinach 7-9. Dziennikarz przedstawia najpierw przegląd prasy i rozmawia z zaproszonymi gośćmi. Później przechodzi do prowadzenia dyskusji publicystów. W inne dni pasmo poranne w Radiu TOK FM prowadzą Dominika Wielowieyska, Jan Wróbel, Karolina Lewicka oraz Jacek Żakowski.

Piotr Kraśko w „Faktach” TVN

Kraśko w „Faktach” TVN zastąpił Justynę Pochanke. Dziennikarka odeszła po 19 latach współpracy ze stacją telewizyjną. Piotr Kraśko w „Faktach” zadebiutował jako główny prowadzący w środę 22 lipca o godzinie 19. Wcześniej dziennikarz prowadził „Fakty o świecie” w TVN24 BIS i współprowadził weekendowe wydania „Dzień Dobry TVN”. Jego telewizyjną partnerką w śniadaniówce była Kinga Rusin.

Piotr Kraśko w programie "Fakty" TVN
Piotr Kraśko w programie „Fakty” TVN

Kariera Piotra Kraśki

Wcześniej Kraśko pracował m.in. w Telewizji Polskiej. W 2008 roku prowadził główne wydanie „Wiadomości”. W latach 2012 – 2016 był redaktorem naczelnym programu informacyjnego tej stacji telewizyjnej.

Dziennikarz był również korespondentem Telewizji Polskiej w Rzymie, Waszyngtonie i Brukseli. Dostał także nagrodę „Wiktora” w kategorii „Najlepszy prezenter” i „Prezenter telewizyjny”.

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *