Media News
tvn24 logo

TVN24 uzyskała koncesję po 19 miesiącach

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję dla stacji TVN24. Koncesję przyznano po 19 miesiącach. Co więcej, KRRiT podjęła dodatkową uchwałę. Wcześniej koncesja obowiązywała do 26 września 2021 roku.

Wniosek o przedłużenie koncesji dla stacji TVN24 trafił do KRRiT w lutym 2020 roku. Wcześniejsze spotkania nie przynosiły żadnego wyniku. W środę 22 września, Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRIT, poinformowała, że Krajowa Rada przedłużyła koncesję dla TVN24. W głosowaniu uzyskano bezwzględną większość głosów. Za przedłużeniem koncesji były 4 osoby, a 1 przeciw. Rada przyznała koncesję na 10 lat.

KRRiT podjęła także drugą uchwałę. To uchwała w sprawie „wdrożenia działań, które mają na celu uporządkowanie zasad rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych w Polsce w zakresie możliwości działania podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego”.

TVN Grupa Discovery napisała w komunikacie, że „KRRiT przyjęła drugą uchwałę, której celem jest wprowadzenie w życie zapisów ustawy lex TVN, jednak z pominięciem procesu legislacyjnego oraz z obejściem zapowiadanego przez Prezydenta RP weta”. Oznacza to, że uchwała zmusza Discovery do ograniczenia działalności w Polsce. Co więcej, „stanowi bezpośrednie zagrożenie dla rządów prawa i wolności mediów oraz wywołuje niepokój wśród inwestorów zagranicznych w Polsce”.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/internet/kanal-sportowy-na-kilka-godzin-zniknal-z-youtubea/

O autorze

Podobne artykuł

1 Komentarz

  1. Jacek 24 września, 2021 w 9:09 am

    Całe szczęście… Tak naprawdę to tutaj nie chodziło tylko o tvn, gdyby ta ustawa weszła, mielibyśmy też problem z każdymi innymi 'wolnymi’ mediami. To trudny czas dla Polski…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *