Media News
Mateusz Borek

Mateusz Borek dołącza do zespołu Viaplay

Do polskiej redakcji Viaplay dołączyli Mateusz Borek, Mariusz Hawryszczuk, Marcin Borzęcki, Radosław Gilewicz i Szymon Ratajczak.

Będą tworzyć zespół dziennikarzy i ekspertów odpowiedzialny za przygotowanie relacji z wydarzeń sportowych dostępnych w serwisie Viaplay w Polsce. Mateusz Borek będzie prowadzić zarówno studio, jak i komentować spotkania Bundesligi.

Polską redakcją Viaplay kieruje Paweł Wilkowicz. Niedawno do zespołu dołączyli również Rafał Wolski, Tomasz Urban, Piotr Domagała i Michał Zachodny.

Mateusz Borek, Mariusz Hawryszczuk, Marcin Borzęcki, Radosław Gilewicz i Szymon Ratajczak w Viaplay

Mateusz Borek skomentował ponad 150 meczów reprezentacji Polski. Był komentatorem również na trzech Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Relacjonował ok. 20 sezonów Bundesligi. Był dziennikarzem Polsatu w latach 2000-2020, komentator Eurosportu w latach 1997-2021. Jest komentatorem TVP Sport. W tym roku relacjonował spotkania na Euro 2020. Współpracował także z Canal+. Co więcej, od marca 2020 roku wspólnie z Michałem Polem, Tomaszem Smokowskim i Krzysztofem Stanowskim tworzy Kanał Sportowy w serwisie YouTube.

Radosław Gilewicz to były piłkarz. Grał w takich klubach jak VfB Stuttgart i Karlsruher S.C. Był także asystentem selekcjonera Jerzego Brzęczka w reprezentacji Polski. W Viaplay będzie ekspertem w studiu Bundesligi, współkomentatorem meczów ligi niemieckiej, a także europejskich pucharów. Wcześniej współpracował m.in. z Eurosportem.

Mariusz Hawryszczuk pracował w Polskim Radiu. Był związany z gdańską rozgłośnią. Pracował w TVP Gdańsk w roli prezentera i prowadzącego. Rolę komentatora zaczynał w Eleven Sports. W Polsacie Sport komentował piłkę nożną, koszykówkę, a także hokej na lodzie.

Marcin Borzęcki zaczynał jako dziennikarz od prowadzenia strony Schalke04.pl. Potem pracował w redakcji Weszlo.com. W 2017 roku przeszedł do tvpsport.pl. Od 2020 roku współpracuje z Kanałem Sportowym w programie „BundesTalk”. Był ekspertem KS i TVP w programach towarzyszących Euro 2020.

Szymon Ratajczak pracował m.in. w Polska Press, Przeglądzie Sportowym, Radiu Meteor, Eurosporcie. Przez ostatnie pięć lat był związany z Canal+.

Viaplay wystartuje w Polsce 3 sierpnia. Viaplay zaoferuje polskim widzom przede wszystkim wydarzenia sportowe na żywo, oryginalne produkcje platformy, a także filmy i seriale oraz treści dla dzieci. Cena miesięcznej subskrypcji wyniesie 34 zł.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/internet/viaplay-wystartuje-w-polsce-3-sierpnia/

O autorze

Podobne artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *