Media News
legia warszawa w tvp telewizja polska

TVP pokaże mecze Legii w Lidze Europejskiej

TVP pokaże mecze Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy. Telewizja Polska nabyła sublicencję od NENT Group, właściciela platformy Viaplay. Mecze domowe będzie można zobaczyć na żywo, a mecze wyjazdowe w ramach retransmisji.

Mecze u siebie kibice będą mogli oglądać zarówno w Telewizji Polskiej, jak i serwisie Viaplay. Spotkania na wyjeździe będą transmitowane na platformie Viaplay, a Telewizja Polska pokaże retransmisję.

Po pięciu latach przerwy klub z Warszawy zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Legia zagra w grupie C. Zmierzy się z Leicester City, SSC Napoli i Spartakiem Moskwa.

Mecze Legii Warszawa w TVP

Warszawa swoją przygodę z Ligą Europy rozpocznie już 15 września ze Spartakiem Moskwą. Retransmisję meczu, tuż po jego zakończeniu, będzie można zobaczyć na antenie TVP Sport. W drugiej kolejce, 30 września, Legia zagra z Leicester City. Spotkanie będzie transmitowane na żywo w TVP 2.

Terminarz meczów Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy:

 • 15 września: Spartak Moskwa – Legia Warszawa (16:30) – retransmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz w aplikacji
 • 30 września: Legia Warszawa – Leicester City (18:45) – transmisja w TVP 2, TVPSPORT.PL oraz w aplikacji
 • 21 października: SSC Napoli – Legia Warszawa (21:00) – retransmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz w aplikacji
 • 4 listopada: Legia Warszawa – SSC Napoli (18:45) – transmisja w TVP 2, TVPSPORT.PL oraz w aplikacji
 • 25 listopada: Leicester City – Legia Warszawa (21:00) – retransmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz w aplikacji
 • 9 grudnia: Legia Warszawa – Spartak Moskwa – (18:45) transmisja w TVP 2, TVPSPORT.PL oraz w aplikacji

Viaplay od 3 sierpnia w Polsce

Platforma Viaplay wystartowała w Polsce 3 sierpnia. Serwis oferuje polskim widzom przede wszystkim wydarzenia sportowe na żywo, oryginalne produkcje platformy, a także filmy i seriale oraz treści dla dzieci. Cena miesięcznej subskrypcji wyniesie 34 zł.

Viaplay oferuje m.in. Bundesligę, Ligę Europy i Ligę Konferencji Europy, Eliminacje do Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Afryce, Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet 2023, a także Copa America 2024. Serwis w 2022 roku przejmie wyłączne prawa do transmitowania Premier League. Szefem redakcji sportowej w Polsce będzie Paweł Wilkowicz. W redakcji są także m.in. Mateusz Borek, Rafał Wolski, Tomasz Urban, Marcin Borzęcki czy Michał Zachodny.

Czytaj również: https://medianews.com.pl/internet/viaplay-wystartuje-w-polsce-3-sierpnia/

fot. www.twitter.com/LegiaWarszawa

O autorze

Podobne artykuł

2 komentarze

 1. Norbert 14 września, 2021 w 9:28 am

  Dzięki temu telewizja Polska może mieć sporą oglądalność, więc myślę że to dobry ruch z ich strony. No i fajnie, że jakaś telewizja pokaże w ogóle te mecze i każdy będzie miał do nich dostęp – chociaż jako retransmisje 🙂

 2. Marcin 14 września, 2021 w 11:21 am

  Ciekawe jaki odbiór będą miały takie retransmisje. Takie mecze są raczej łatwo dostępne w sieci chociażby, więc ciekawe czy ktoś będzie oglądał na tvp je w takiej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *